ivana jiresova

Ivana Jirešová dokazuje, že energii lze načerpat i na opravdu malé zahradě

Tuhle herečku asi nemusíme dlouze představovat – proslavil ji zejména seriál Ordinace v růžové zahradě. Není divu, vždyť v roli Lucie strávila dlouhých 15 let. Dlouhou dobu byla její domovinou Praha, kde žila v nejrůznějších pronájmech. Před několika lety se však přestěhovala do Hájku u Uhříněvsi. A i když její dům nedisponuje právě velkou zahradou, dokazuje, že si Ivana Jirešová (43) umí i tak souznění s přírodou pořádně užít.

Postavila si tu totiž menší domek, který aktuálně přesně vyhovuje tomu, co ona a její dnes již téměř dospělá dcera Sofie Frida (16) potřebují. Při svém pracovním vytížení opravdu nemá čas na to starat se o hektary a hektary pozemků, ale jak je vidět, vlastně to ani nepotřebuje. Ke spokojenosti jí totiž stačí opravdu málo.

Také bláznivě nakupujete? Možná to vůbec není špatně

Chcete se na zahradě obklopit všelijakou možnou zelení, ale nemáte na to místo? Pak vás určitě potěší zjištění, že i Ivana Jirešová má kolem sebe doslova prales, jak sama říká. Její pozemek je opravdu malý, ovšem s tímto faktem si hlavu neláme.

Jak sama přiznává, během nakupování se rozhodně nežinýrovala. Co se jí líbilo, to si domů jednoduše přinesla. Jediný, kdo proti tomu protestoval, byla její maminka. A to už ve chvíli, kdy si domů Ivana přinesla zhruba třicátou rostlinu. Dnes však právě její maminka Alena Jirešová patří k lidem, kteří se aktuálně o prales své dcery starají nejvíce.

Jde o příjemný relax, který naše známá a činorodá  televizní a divadelní herečka a zpěvačka zcela jistě potřebuje.

jiresova herecka - Ivana Jirešová dokazuje, že energii lze načerpat i na opravdu malé zahradě

Zdroj foto: instagram/Ivana Jirešová 

Když to nejde po dobrém, vyřešte to terasou

To však neznamená, že se všechno Ivaně pouze daří. Naopak. S trávníkem zrovna příliš mnoho štěstí neměla. A protože už se s ním nehodlala dále trápit, vyřešila vše raději novou terasou. Ta jí aktuálně určitě slouží lépe než nevzhledný žlutozelený koberec. Může si tu užívat zasloužené chvíle volna se svou dcerou a jejími kamarády. A to rozhodně není k zahození.

Nádherné místo, kde mohou obě ženy tvořit

Ale aby toho nebylo málo, dámy Jirešovy potřebují víc, než jen místo pro relax. I když od toho Ivana svou dceru zrazovala, přihlásila se Sofie přece jen na konzervatoř. A byla přijata. Vše se naštěstí povedlo ještě před plným propuknutím koronavirové pandemie, ovšem další dny už však nejspíš tak „v pohodě“ nebudou.

Ke konzervatoři se totiž váže spousta praktických zkoušek, tréninků apod. A určitě je jen dobře, že je má teď Sofie kde realizovat. Její maminka jí s tím jako zasloužilá matadorka určitě ráda pomůže. Ivana sama teď zkouší mimo jiné svou roli v muzikálu Kat Mydlář, který by se měl na divadelní prkna vrátit hned, jakmile restrikce vlády trochu rozvolní. Budeme jí tedy držet palce. Tahle sympaťačka s vášní pro zahradu si to určitě zaslouží.

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Láskou ke květinám jsem oplývala už jako malá – to když jsem je s něžností, dvouletému děcku vlastní, vytahovala z květináčů a „vařila“ z nich večeři. Později moje první kapesné padlo na pokojový břečťan a z dětského pokojíčku se rychle stala neprostupná džungle. První nezdary byly pro mě motivací, abych se o nároky svých zelených svěřenců začala zajímat podrobněji. Zahradničení a pěstování okrasných i užitkových rostlin je dodnes mým velkým koníčkem, ke kterému se přirozeně přidalo i vaření a využívání léčivých vlastností (nejenom) tuzemských bylinek. Mou další velkou lásko je Asie, zejména pak Čína a Japonsko, takže pokud chcete vědět, jak se pěstují pivoňky, čím si předcházet bonsaje nebo kterak začlenit do zahrádky bambus, budu přesně váš člověk :)

Zanechte komentář