O dětech jsme si již povídali několikrát. Ačkoliv se to nezdá, i děti mohou mít na jaře příznaky jarní únavy. I když mnohem častěji se setkáváme spíše s hyperaktivitou. Dále je na jaře trápí rýma a kašel, i když chřipkové období je už dávno pryč. A pokud ještě k tomu snědí něco špatného, mohou se přidat i zažívací obtíže. Společně se teď podívejme na to, jak našim ratolestem ulevit.
Heřmánek proti hyperaktivitě
Trpí-li vaše dítě hyperaktivitou a vy si již nevíte rady, zkuste slabý heřmánkový čaj (ze sušených či čerstvých květů), který mu dáte pít až 3x denně. Heřmánek nemá žádné vedlejší účinky, takže se dá i u dětí používat i dlouhodobě. Nicméně za 2–3 týdny by mělo být vaše dítě znatelně klidnější.
Fenykl, kopr, tymián a rozmarýn na bolení bříška
Fenykl a kopr jsou vhodné již pro miminko, když jej trápí bolení bříška a koliky. Tymián a rozmarýn můžete zase přidávat do žaludečních bylinkových čajů pro větší děti. Všechny tyto bylinky zklidňují podrážený žaludek a příznivě působě na trávicí soustavu. Hodí se nejen při střevních virózách, které ještě na jaře občas útočí.
Meduňka a levandule pro zdravý spánek
Aby děti netrápila jarní únava, potřebují dlouhý a kvalitní spánek. Meduňkový čaj a polštářek naplněný sušenou levandulí se již postarají o to, aby vaše děťátko spalo jako andílek.
Mateřídouška proti kašli a rýmě
Mateřídouškový čaj či sirup mají děti rády pro jeho nasládlou chuť. Čaj samozřejmě dosladíme medem. Obojí můžeme podávat až 3x denně, dokud obtíže nezmizí.
Rakytník na celkové posílení imunity
A náš výčet by nebyl dokonalý, kdybychom zapomněli na bylinku, která posiluje imunitní systém jako celek. Dětem můžeme podávat čaj, sirup, ale i marmeládu, kterou jsme si z plodů navařili na podzim. Bude to pro ně příjemné zpestření.
Bylinky a produkty z bylinek můžete zakoupit v eshopu ZDE
Přinášíme rady, typy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz