Předně se musíme říci, že ředkev černá je zelenina plná vitamínů, obsahuje vitamíny skupiny B a vitamín C, dále vápník, hořčík, draslík a železo. Má antibiotické účinky a pomáhá při zažívání. To je dost důvodů pro to, zkusit ji pěstovat na vlastní zahradě, co říkáte?
Pěstování je jednoduché
Pěstování ředkve černé je poměrně jednoduché a připomíná pěstování ředkviček. Stačí dodržet pár následujících rad.
Výběr půdy
Čím bude půda kvalitnější, tím budou kvalitnější bulvy ředkve. Má ráda humózní, kyprou půdu, plnou živin a dobře propouštějící vodu. Nesnáší jen kyselé půdy.
Pravidelná zálivka
Aby bulvičky v půdě nepopraskaly, je nutné ředkev pravidelně zalévat. Nejvhodnější je samozřejmě teplá dešťová voda.
Pozor na hnojení
Ředkev nesnáší hnojení organickými hnojivy. Vyhovují jí plná hnojiva, avšak s nízkým obsahem dusíku. Vysoký obsah dusíku především snižuje skladovatelnost bulev přes zimu.
Kdy vysévat
Rané odrůdy můžete vysévat již na přelomu března a dubna, chladnější počasí jí nevadí. Sklízet pak budete během května a června. Polorané odrůdy se hodí vysévat během června a sklízet po celé léto. Pozdní odrůdy, které chcete uskladnit na zimu, vysévejte během června a července a sklízejte na podzim.
Jak vysévat
Ředkev vysévejte na řádky vzdálené 20–30 cm a po vzejití vyjednoťte na vzdálenost 8–10 cm. Můžete také vysévat do hnízdeček po 3 semínkách vzdálených 15 cm, a poté vyjednotit na jednu (nejsilnější) rostlinu v každém hnízdě, jakmile se vyvinou děložní lístky. Tím ušetříte mnoho osiva.
Rostliny, sazenice, semínka, truhlíky, potřeby na zahradu a mnoho dalšího můžete zakoupit v ONLINE ZAHRADNICTVÍ ZDE
Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz