vánoční hvězda t

Jak dosáhnout toho, aby vánoční hvězda na Vánoce červeně „vykvetla“

26.11.2018
2 147 Zobrazení

Vánoční hvězdu, stejně jako vánoční kaktus nebo třeba brambořík, si možná pořizujete každé Vánoce znovu, protože se vám zdá, že ta loňská už má jen zelené listy, a tak nevytváří tu pravou vánoční atmosféru. Když ale začnete před Vánoci se správnou péčí, hvězda bude opět zelená i červená (popř. bílá).

Kdy začít s péčí o hvězdu

Obvykle by mělo stačit jeden měsíc před Vánocemi. Vánoční hvězda totiž k novému „nakvetení“ potřebuje krátký den (jen 8 hodin světla denně) a dlouhou noc. Ačkoliv se samo o sobě stmívá již dříve, hvězdě vadí i umělé světlo anebo světlo pouličních lamp. Nejlepší tedy je, když ji od 5 hodin odpoledne do 8 hodin ráno zakryjete papírovou taškou, kornoutem nebo krabicí, aby byla v naprosté tmě.

Jakou zvolit zálivkuvánoční hvězd - Jak dosáhnout toho, aby vánoční hvězda na Vánoce červeně „vykvetla“

Vánoční hvězda potřebuje střední zálivku po celé období. Zalévejte ji pravidelně odstátou vodou, substrát nesmí být přemokřený, ale zcela a dlouhodobě vyschnout. Rovněž není dobré, když v podmisce stojí voda.

Kdy „vykvete“

Asi po 3 týdnech pravidelného zakrývání hvězda nasadí poupata a horní listy se budou zbarvovat do červena – jedná se o tzv. nepravý květ. Stejné je to s kultivarem, který má nepravé květy zbarvené bíle.

Je lepší nově koupená hvězda, nebo ta doma opečovávaná?

V tomto případě je lepší i hezčí vánoční hvězda, kterou doma opečováváte, protože je mnohem rozvinutější, krásně rozvětvená a vyšší, není to jen jeden výhon, který si přinesete ze zahradnictví nebo z obchodu.

A kam hvězdu umístit na Vánoce?

Vánoční hvězda nemiluje chlad, takže ji můžete umístit do místnosti s teplotou do 22 °C, klidně na jídelní stůl nebo do obývacího pokoje. Uvidíte, že vám letos na Vánoce udělá radost.

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Profilový obrázek

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

Zanechte komentář