Teď si určitě říkáte, že jsme se museli zbláznit, když chceme dávat rostliny i do koupelny? Ale proč ne? Když mohou být rostliny v chodbě, ložnici či kuchyni, i koupelna si přece zaslouží trochu zeleně. A kdo by se rád nedíval do zeleně při koupání či čištění zubů?
Do jaké koupelny se vůbec hodí rostliny
Předně si musíme říci, že rostliny se hodí jen do poněkud větších koupelen a hlavně do koupelen, které mají okno. Bez okna, tedy bez světla by rostliny vůbec nedokázaly přežít.
Kam rostliny do koupelny umístit
To je také leckdy oříšek, protože rostliny umístěné na zemi nebudou mít dostatek světla od převážně malého koupelnového okna. A rostliny umístěné přímo na okně budou zase trpět chladem a průvanem, neboť v koupelnách se často větrá. Nejlepším způsobem je tedy umístit rostliny na poličky, či do závěsných květináčů.
Jaké rostliny se hodí do vlhkého prostředí koupelny
Do koupelny se hodí všechny nenáročné rostliny, jako je pnoucí břečťan, filodendron, drobnolistá monstera (Monstera acuminata), voskovka, fíkus, zelenec a tchýnin jazyk. Pokud máme zkušenosti s pěstováním orchidejí, bromélií a anturií, pak si můžeme do prostorné koupelny umístit i tyto krásné rostliny. Někdy se v koupelnách daří i masožravkám, protože jim vyhovuje vlhké prostředí – nesmíme ovšem tolik větrat, aby nám nenastydly průvanem. A jako poslední jsou do koupelny vhodné i kapradiny, např. sleziník, ledviník či parožnatka, jelikož jim bude koupelnové prostředí vyhovovat mnohem lépe než pobyt v obýváku u ústředního topení.
Jak se o rostliny v koupelně starat
Rostliny v koupelně obvykle nemusíme rosit, vlhkost vzduchu je dostatečná. Jinak jim dopřáváme dostatečnou zálivku, nejlépe dešťovou či alespoň převařenou vodou, dostatek hnojiva ve vegetačním období a jednou za 2 roky je přesadíme.
TIP:
Rostliny, sazenice, semínka, truhlíky, potřeby na zahradu a mnoho dalšího můžete zakoupit v ONLINE ZAHRADNICTVÍ ZDE
Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz