rukavice

Rukavice pro vaše bezpečí

3.8.2022
941 Zobrazení

Určitě se všichni shodneme na tom, že nezbytným nástrojem pro většinu pracovních činností, které v životě vykonáváme, jsou ruce. Je tedy potřeba o ně patřičně pečovat a chránit je před poškozením. Nepostradatelným pomocníkem při ochraně rukou jsou bezesporu pracovní rukavice, které využíváme kdykoliv; ať už se jedná o každodenní činnosti, jako je například mytí nádobí, běžný domácí úklid, až po pracovní činnosti, při nichž je používání pracovních rukavic nezbytností.

Kvalitní pracovní rukavice mohou být základem naší dobře odvedené práce, chrání ruce před případným zraněním, znečištěním, různými bakteriemi a infekcemi, či dokonce před úrazem elektrickým proudem.

V rámci ochrany rukou jsou rukavice nezbytnou součástí také především při práci na zahradě, kde volíme především takové druhy, které dokážou zachovat citlivost v prstech, ale dokážou zabránit zašpinění rukou a především případnému zranění. Velice praktické jsou rukavice s povrstvením, díky nimž ruce zůstanou v suchu i při práci ve vlhkém prostředí.

Rukavice tedy dělíme zejména podle materiálu, z kterého se vyrábí, a dále pak z hlediska jejich ochranných vlastností.

Dle materiálu se rukavice dělí zejména na:

Gumové rukavice

Rukavice tohoto typu bývají součástí běžné pracovní výbavy většiny domácností. Využívají se zejména při běžném úklidu v domácnosti – mytí nádobí, podlahy, oken. Tyto rukavice chrání hlavně před zašpiněním, mikroby, bakteriemi a vysušení rukou nebo různými alergickými reakcemi, ke kterým by mohlo dojít při styku se saponáty a různými čisticími nebo dezinfekčními prostředky.

Latexové rukavice

Tento materiál se řadí mezi nejužívanější v oblasti jednorázových rukavic všech druhů vzhledem k přírodnímu materiálu – latexu, který je velmi pružný, poskytuje flexibilitu i potřebnou citlivost při manipulaci.

Nitrilové rukavice

Základem rukavic z tohoto materiálu je nitril-butadien, známý pod názvem kaučuk, který je vysoce odolný a rovněž velmi flexibilní. Výhodou tohoto materiálu je, že obsahuje minimum chemických látek, což snižuje výrazně riziko různých alergických reakcí.

Dalšími materiály, ze kterých se vyrábí pracovní rukavice, jsou také bavlna, len, nebo třeba nylon. Na trhu nalezneme velký výběr rukavic, vyrobených z různých materiálů, doplněných navíc o další ochranné prvky, jako například vyztužení kůží, potažení gumou či plastem a dalšími.

Pracovní rukavice se tedy určitě řadí na přední místo při výběru ochranných pracovních pomůcek a měly by být používány všude tam, kde hrozí nebezpečí jakéhokoliv poškození rukou.

———Komerční článek———-

Zanechte komentář