Angelonie

angelonia 1024x708 - Angelonie

Pokud hledáte pestrou květinu do své zahrady, angelonie může být dobrou volbou. Jedná se o rostlinu, která se hodí do květináčů, pěstovat jej ale můžete také přímo v zahradě. Svým vzhledem trochu připomíná hledík, a stejně jako on je dostupný ve spoustě barev.

Odborný název

Odborný název angelonie je Angelonia angustifolia.

Geografický původ

Angelonie původem pochází z Jižní Ameriky, což je také důvodem, proč tolik miluje sluneční světlo a vlhké půdní podmínky.

Popis a charakteristika

Angelonie je rostlina podobná hledíku. Vyskytuje se v různých barvách – odstíny bílé a růžové až po levandulové a modré barvy. Vzhledem k rozmanitosti barev a snadnému pěstování je oblíbenou rostlinou. Jedná se o jednoletou rostlinu, která miluje teplo (v teplejších oblastech může být pěstována jako trvalka, tato podmínka ale není splněna pro Českou republiku).

Tato květina dorůstá výšky 30 až 60 cm. Rozkládá se na ploše cca 30 cm2. Nejlépe vypadá, pěstujeme-li ji ve skupinách.

Pěstování

Semena angelonie si můžete zakoupit online nebo v zahradním centru. Zasít je můžete na počátku jara, ale v našich oblastech až poté, co uplyne nebezpečí mrazu. Ještě lepším řešením je zakoupit si již předpěstovanou rostlinku v zahradním centru a tu si vysadit.

Angelonii zasaďte na takové místo, kde bude dostatek slunečního záření. Angelonie miluje slunce, takže čím více ho dostane, tím lépe. Upřednostňuje bohatou půdu plnou organických látek. Proto je vhodné v době výstavby zapracovat do půdy kompost. Ze začátku je potřeba angelonii řádně zalévat.

Zavedená rostlina vydrží období sucha, ale nejšťastnější bude, když je půda vlhká. Pro tento účel je vhodné použít mulčovací vrstvu pro zadržení vlhkosti v půdě. Kromě těchto podmínek již nepotřebuje žádnou další péči.

Použití

Angelonie jsou krásnou okrasnou rostlinou, která se využívá v zahradách zejména díky svým rozmanitým barvám. Svým vzhledem připomíná hledíky nebo netykavky. Jedná se o balkonovou květinu, která obsahuje velké množství květů. Používají se v zahradách, kam chcete přilákat motýly.

 

Květiny, sazenice, semínka, truhlíky, potřeby na zahradu a mnoho dalšího můžete zakoupit v ONLINE ZAHRADNICTVÍ  ZDE