Bugenvilea

Bugenvilea je rodové označení pro téměř 300 druhů rostlin, včetně kříženců. Mezi ně patří Barbara Karst se svými neonově růžovými květy, nebo Bougainvillea peruviana s růžovými květy, či Elizabeth Angus, která má purpurové květy.Bugenvilea - Bugenvilea

Odborný název

Odborný název této rostliny zní Bougainvillea. Pochází z čeledi Nyctaginaceae (nocenkovité).

Geografický původ

Bugenvilea se ve volné přírodě vyskytuje v amazonském deštném pralese v zemích, jako je Brazílie. Zde žije mezi hustou vegetací v subtropických nebo tropických podmínkách. Této rostlině se daří v oblastech, kde jsou stromy blízko sebe a rostlina je může využívat k přístupu na sluneční světlo. Na druhou stranu se jí nelíbí v oblastech, kde nemůže dostatečně vypustit vodu, například v bažinách.

Popis a charakteristika

Bugenvilea má tendenci růst do tvaru velkého keře či dokonce stromu. Vyskytujete se v červených a růžových odstínech. Listy jsou ve tvaru srdce, celá rostlina má zkroucený kmen, když zestárne.

Pěstování

Během léta musí být bugenvilea venku na slunci, je nutné její pravidelné zavlažování a mlžení (pomocí spreje), pokud je slunné počasí. Ve své domovině kvete neustále po celý rok, avšak v chladnějších podmínkách přestává kvést již při 15 °C. Nejlépe se jí kvete v období rovnodennosti, kdy je den a noc stejně dlouhá.

Použití

Bugenvilea bude růst, pokud se jí dostane sluneční světlo. Příliš mnoho slunečního světla je v pořádku, stejně jako oblast v polostínu – avšak je potřeba myslet na to, že bugenvilea se bude kroutit směrem ke slunci, jak bude růst. Bugenilea vyžaduje úrodnou půdu, proto je možné, že bude třeba obohacování půdy hnojivem nebo kompostem. Půda pro bugenvileu by měla být vlhká, ale dobře odtoková, protože rostlina nemá ráda příliš mokré podmínky.

 

Květiny, sazenice, semínka, truhlíky, potřeby na zahradu a mnoho dalšího můžete zakoupit v ONLINE ZAHRADNICTVÍ  ZDE