Calibrachoa

calibrachoa - CalibrachoaCalibrachoa je krásná jednoletá rostlina, která poskytuje krásné barvy. Její květy si můžete užívat od začátku jara až do pozdního podzimu, protože tyto vytrvalé krásky dokážou zvládnout i první mrazy. Calibrachoa má podobné květy jako petúnie – s jemnými okvětními plátky a zářivými barvami. Na rozdíl od petúnie ale calibrachoa nekvete bez slunce. Tato rostlina totiž miluje slunce, a čím více ho má, tím více má květů.

Odborný název

Calibrachoa je název, pod kterým můžete tuto rostlinku zakoupit v zahradnictvích.

Geografický původ

Původem pochází calibrachoa z USA a jižní Ameriky. Ke koupi je teprve od počátku 90. let minulého století. To v rostlinných letech není dlouho. To, co začalo jako jednoduchý, jednobarevný květ, se změnilo ve zcela novou třídu rostlin, které si lidé oblíbili a každoročně se více a více vyskytují v zahradách.

Popis a charakteristika

Roste jako stálezelená trvalka. Má různobarevné květy ve tvaru kalichu, které svou podobou velmi připomínají petúnie. A stejně jako petúnie, také velmi rychle roste a kvete. Dorůstá výšky pod 15 cm, spíše se pne směrem dolů. Dostupná je v různých barvách, například oranžová, modrá, růžová, fialová, červená, bílá či žlutá. Okvětní listy nemusí být jen jednobarevné, ale mohou obsahovat drobné žilky či skvrny různých barev. Listy jsou šedozelené.

Pěstování

Calibrachoa produkuje jen málo semen, proto se množí z řízků. Vysaďte ji ven po prvních mrazech do dobře odvodněné, organicky bohaté půdy. Vhodné je tedy do své půdy zapracovat rašeliník nebo kompost ještě předtím, než rostlinku zasadíte. Po vysazení je nutná pravidelná zálivka. Rostlina vyžaduje průměrné množství vody.

Použití

Tyto extrémně energické rostliny vytvářejí barevné kaskádovité akcenty, proto se hodí do závěsných truhlíků například na balkony nebo zahradní zdi.

 

Květiny, sazenice, semínka, truhlíky, potřeby na zahradu a mnoho dalšího můžete zakoupit v ONLINE ZAHRADNICTVÍ  ZDE