Když se rozhodujete o tom, jaké květiny do květináčů a truhlíků kolem domu pořídit, jistě vám již padly do oka tzv. velkokvěté muškáty. Jsou krásné, ale mají oproti ostatním muškátům jisté zvláštnosti a také jsou více choulostivé.
Umístění
Velkokvěté muškáty nejlépe vyniknou samostatně jako solitéry v květináčích, protože jejich velké květy jsou nepřehlédnutelné. V truhlících po několika rostlinách by se zbytečně tísnily, ztratily by svou jedinečnost a také by následně méně kvetly. Květináče umístěte na slunné a teplé místo.
Mrazy
U velkokvětých muškátů si obzvlášť dávejte pozor na přízemní mrazíky, které se mohou ještě i v dubnu, či dokonce v květnu ojediněle objevit. Zatímco klasické muškáty drobný mráz vydrží, velkokvěté se spálí a jejich dalšího vyrašení se dočkáte při nejlepším během léta. To by byla škoda, protože byste o velkou část kvetení přišli. Takže je raději při předpovědi přízemních mrazíků ukliďte domů.
Hnojení
Tyto muškáty potřebují opravdu dostatečně a pravidelně hnojit, a to nejlépe klidně i jednou za týden speciálním hnojivem na muškáty. Na nedostatek hnojiva reagují citlivěji než ostatní muškáty a tolik nenakvetou.
Přezimování
Pokud nechcete o své muškáty přijít ani přes zimu, dopřejte jim zazimování v místnosti, zimní zahradě nebo zimním skleníku apod., a to při teplotě 5–10 °C. Tak docílíte brzkého nasazení květů a kvetení od dubna/května po celé léto.
A jaké barvy nabízejí pěstitelé velkokvětých muškátů
Tak tady je nabídka velmi pestrá, od klasických červených, přes různé odstíny fialové, bílé, až po dvojbarevné květy s proužky. Zakomponujte velkokvěté muškáty do své zahrádky a uvidíte, že bude zase o něco hezčí.
Květiny, sazenice, semínka, truhlíky, potřeby na zahradu a mnoho dalšího můžete zakoupit v ONLINE ZAHRADNICTVÍ ZDE
Přinášíme rady, typy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz