Dostal vás masožravec chuť na trávu, i když ho krmíte těmi nejkvalitnějšími krmivy? Nezoufejte, důvodů, proč pes žere trávu může být hned několik a nemusí to hned znamenat zdravotní problémy.
Chybí mu vitamíny a minerály
I když vašemu čtyřnohému příteli podáváte kvalitní a vyváženou stravu, může se stát, že i přesto mu schází některé vitamíny. Poznáte to podle toho, že pejsek trávu pravidelně přežvykuje, ale nezvrací ji. Doporučení je jednoduché. Do stravy mu navíc přidávejte vitamíny a zkuste ho krmit granulemi s větším obsahem vlákniny. Uvidíte časem sami, jestli s tímto nešvarem pejsek přestane či nikoliv.
Bolí ho žaludek
Velmi častým důvodem, proč pes žere trávu je nevolnost a bolest žaludku. Hltáním dlouhých stébel trávy se snaží vyvolat zvracení a následnou úlevu od bolesti žaludku. Stává se to, když pejskovi jídlo zkrátka nesedlo nebo sežral něco, po čem mu není dobře. Pokud jde o jednorázové zvracení, nemusíte mít strach. Když by problém přetrvával a pejskovi se nešlo vyzvracet, uvízl by mu kus stébla v krku nebo by zvracel opakovaně, raději vyhledejte pomoc veterináře.
Má dlouhou chvíli
Ano, i nuda může být důvodem, proč pes žere trávu. Pokud už pejsek neví, čím by se zabavil, může zkoušet okusovat trávu. To ho nejlépe odnaučíte tím, že mu pořídíte nějaké hračky, které ho zabaví.
Honí ho mlsná
Tak jako lidé, i psi mají různé gurmánské choutky. Není na tom nic špatného, jen buďte na pozoru, aby té zelené pochoutky nesnědl příliš velké množství. Může si tím přivodit gastritidu, nebo-li zánětu sliznice žaludku.
I tráva může být nebezpečná
Dejte však pozor na to, jakou trávu váš pejsek spásá. Tráva na některých místech může být ošetřena různými chemickými přípravky, kterými by si pejsek spíš ublížil, než ulevil. Raději se vyhněte travnímu porostu v blízkosti polí, která jsou často ošetřena pesticidy a trávám u obrubníku v rušné ulici. Myslete na to i při ošetřování trávníku u vás na zahradě, jaké přípravky používáte a zda-li nejsou nejen pro psy, ale třeba i pro kočky nebezpečné.
———-Komerční článek———-