celozrnne nudle

Jsou těstoviny zařazeny mezi zdravé stravování?

7.7.2022
1 024 Zobrazení

Těstoviny mají velkou oblibu jak u malých dětských strávníků, tak dospělých jedinců. Nicméně otázkou je, zdali se řadí mezi zdravé stravování.

Těstoviny jsou otázkou velkých sporů

Příznivci zdravého stravování mají ve výběru těstovin zcela jasno. Ale na druhou stranu je pravdou, že i tato celkem běžná příloha dokáže rozpoutat žhavou diskuzi. Jak to tedy je? Jsou těstoviny zdravé nebo spíš škodlivé a především pro ty jedince, kteří bojují s redukcí své váhy? Nedá se jednoznačně říci, že by těstoviny byly špatnou volbou nebo snad nevhodnou surovinou. Jde totiž spíše o to, jaké těstoviny si vyberete. Zdravější jsou přirozeně celozrnné těstoviny a rovněž i bezvaječná jejich forma je celkem chutná. Snad skutečně velký problém budou mít jedinci, kteří nemohou konzumovat lepek, který je v podstatě součástí všech typů těstovin.

nudle 600x366 - Jsou těstoviny zařazeny mezi zdravé stravování?

Fotografie ze stránek pixabay

Celozrnné těstoviny

Rozhodně je správné se zajímat o to, co konzumujeme. Pak je celkem logické, že je lepší si tak trochu připlatit a zakoupit si kvalitnější těstoviny, které jsou i výživnější a jejich hodnoty jsou nastaveny úplně jinak. Levnější verze těstovin sice šetří peněženku, avšak svoji daň si vybere úplně jinak. Obsahují totiž minimální množství vlákniny, ale zase nešetří tím, že snadno podpoří tvorbu tuků v těle a nemluvě o tom, že se velmi rychle rozvaří a zmizí jejich původní tvary.

Vůbec není špatná volba si vyzkoušet špaldové těstoviny.

  • Jejich základní složkou je pšenice špalda. Jedná se o pšenici, která je jednou z nejstarších obilovin. Především není tak šlechtěná jako klasická dnešní pšenice, čímž si zachovává celou řadu zdravotních benefitů pro lidský organismus.
  • Má skutečně vysoký podíl vlákniny.
  • Ideální zdroj bílkovin, které tělo potřebuje.
  • Špaldové těstoviny jsou lehce stravitelné, tudíž nezatěžují tolik trávicí trakt.
  • Lehce oříšková chuť jim dodá výjimečnost.
  • Nemluvě o velmi široké škále minerálních látek, vitamínů a kvalitních rostlinných bílkovin.
  • Nerozvaří se a dokonce ani nelepí.

Špaldové těstoviny mají rovněž různé tvary, tudíž si můžete vybrat, jaké se vám budou líbit.

———-Komerční článek———-

 

Zanechte komentář

13 − 1 =