Ačkoliv to vypadá, že do dětského pokoje rostliny nepatří – což i v úplně prvních letech života děťátka bývá pravda, protože děti jsou neobyčejně zvídavé a snaží se vše ochutnat, v pozdějších letech naopak rostliny dětskému pokoji prospívají.
Rostliny pro lepší spánek
I do dětského pokoje můžeme umístit stejnou pokojovou rostlinu jako do ložnice (aloe vera, levanduli, lopatkovec, gerberu …), protože čistí a zvlhčují vzduch. Vyhneme se jen tchýninu jazyku, který je jedovatý.
Nevhodné rostliny
Když už jsme u těch jedovatých rostlin, pak dalšími jsou diefenbachie, klívie, monstera, filodendron, oleandr, brambořík, prvosenka, dipladénie, amarylis a další. Tyto rostliny do dětského pokoje opravdu raději nedáváme, protože tak eliminujeme riziko otravy.
Kaktusy pro větší děti
Větší děti už se samy chtějí starat o nějakou rostlinu a kaktusy jsou v tomto ohledu dobrou volbou. Nevyžadují velkou péči, resp. nepotřebují zalévat, takže když na ně děti zapomenou celý měsíc, nic se nestane. Malým dětem však kaktusy do pokoje nedáváme, mohly by se poranit o trny.
Masožravka
Zvídavé děti ocení, když jim do pokoje pořídíte masožravku. Musíte jim ale poradit, aby ji udržovaly stále ve vlhku a aby ji zbytečně moc nepřekrmovaly mouchami, jinak jim zahyne.
Kvetoucí pokojové rostliny
Děti mají rády pestré barvy, a tak se do pokoje hodí rostliny, které kvetou. Kromě již zmíněné gerbery to může být fialka, kalanchoe a další nejedovaté rostliny.
Dobrá rada nakonec
A nezapomínejte na to, že méně je někdy více. Takže do dětského pokoje umístěte tak 1–2 rostliny podle preferencí vás i vašich dětí, protože dětský pokoj má být hlavně prostorem pro spaní, učení i hraní, a tak není dobré jej zahltit květinami.
TIP:
Rostliny, sazenice, semínka, truhlíky, potřeby na zahradu a mnoho dalšího můžete zakoupit v ONLINE ZAHRADNICTVÍ ZDE
Přinášíme rady, typy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz