O tom, co všechno udělat na zahradě v březnu, jsme psali již několikrát. Tentokrát se zaměříme jen na to, na co byste opravdu neměli zapomenout, protože v dubnu by již bylo pozdě. Pojďme si to projít společně.
Odkryjte rostliny po zimě
Pokud již nehrozí ranní mrazíky, můžete pomalu začít odkrývat rostliny po zimě. U choulostivějších druhů počkejte raději až do dubna, resp. do zmrzlých.
Řez živých plotů a jiných keřů
Březen je ideálním měsícem pro řez živých plotů, zvláště těch, které jsou vytvořeny z opadavých keřů. Pokud máte keře ještě mladé, nemusíte se bát je seříznout až o polovinu. Stejně tak seřízneme rybízy, a to jak stromkové, tak keřové. Díky tomuto řezu se nám je podaří omladit.
Okrasné trávy
Okrasné trávy, které nám dělaly radost po celou zimu, musíme v březnu rovněž seříznout, aby měly sílu vyrazit si znovu.
Jahodové záhony
Jahodníky dobře okopeme, zbavíme je suchých a starých listů, přihnojíme hnojivem na jahody, ledkem nebo Cereritem. Můžeme i mulčovat, i když na to bude čas ještě v dubnu a květnu.
Výsev
Do domácích pařenišť nebo vytápěného skleníku vyséváme rajčata, papriky, chilli papričky a okurky.
Bylinky
Přímo na zahradu můžeme vysévat nové bylinky, jako je majoránka, tymián, saturejka, yzop, na chráněné místo i bazalku.
Cibule
V březnu můžeme vysadit jak cibuli sazečku, tak i vysít semínka cibule. Cibule je dvouletá rostlina, takže ze semínek nám vyrostou sazečky, které budeme sázet až v příštím roce. Vysadit můžeme i červenou cibuli a šalotku.
Péče o trvalky
Trvalky si již v březnu zaslouží péči, aby v létě rozkvetly. Zbavíme je starých a suchých částí, listů i stonků, můžeme je okopat a přihnojit – hodí se hnojivo s obsahem dusíku pro růst a draslíku pro květ. Další trvalky můžeme v březnu rovněž vysévat.
TIP:
Rostliny, sazenice, semínka, truhlíky, potřeby na zahradu a mnoho dalšího můžete zakoupit v ONLINE ZAHRADNICTVÍ ZDE
Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz