pracovni naradi

Na co na zahradě nezapomenout v březnu

O tom, co všechno udělat na zahradě v březnu, jsme psali již několikrát. Tentokrát se zaměříme jen na to, na co byste opravdu neměli zapomenout, protože v dubnu by již bylo pozdě. Pojďme si to projít společně.

Odkryjte rostliny po zimě

Pokud již nehrozí ranní mrazíky, můžete pomalu začít odkrývat rostliny po zimě. U choulostivějších druhů počkejte raději až do dubna, resp. do zmrzlých.

Řez živých plotů a jiných keřů

Březen je ideálním měsícem pro řez živých plotů, zvláště těch, které jsou vytvořeny z opadavých keřů. Pokud máte keře ještě mladé, nemusíte se bát je seříznout až o polovinu. Stejně tak seřízneme rybízy, a to jak stromkové, tak keřové. Díky tomuto řezu se nám je podaří omladit.

Okrasné trávy

Okrasné trávy, které nám dělaly radost po celou zimu, musíme v březnu rovněž seříznout, aby měly sílu vyrazit si znovu.

okrasna trava - Na co na zahradě nezapomenout v březnu

Zdroj foto: pixabay

Jahodové záhony

Jahodníky dobře okopeme, zbavíme je suchých a starých listů, přihnojíme hnojivem na jahody, ledkem nebo Cereritem. Můžeme i mulčovat, i když na to bude čas ještě v dubnu a květnu.

Výsev

Do domácích pařenišť nebo vytápěného skleníku vyséváme rajčata, papriky, chilli papričky a okurky.

Bylinky

Přímo na zahradu můžeme vysévat nové bylinky, jako je majoránka, tymián, saturejka, yzop, na chráněné místo i bazalku.

Cibule

V březnu můžeme vysadit jak cibuli sazečku, tak i vysít semínka cibule. Cibule je dvouletá rostlina, takže ze semínek nám vyrostou sazečky, které budeme sázet až v příštím roce. Vysadit můžeme i červenou cibuli a šalotku.

cibulky - Na co na zahradě nezapomenout v březnu

Zdroj foto: envato

Péče o trvalky

Trvalky si již v březnu zaslouží péči, aby v létě rozkvetly. Zbavíme je starých a suchých částí, listů i stonků, můžeme je okopat a přihnojit – hodí se hnojivo s obsahem dusíku pro růst a draslíku pro květ. Další trvalky můžeme v březnu rovněž vysévat.

 

TIP:

 
Rostliny, sazenice, semínka, truhlíky, potřeby na zahradu a mnoho dalšího můžete zakoupit v ONLINE ZAHRADNICTVÍ ZDE
 

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

Zanechte komentář

four + three =