Únor v zahradě: Ne, již v únoru můžete začít s prací na zahradě a my vám poradíme, kdy a jak. Nezapomeňte, že některé práce se dají také udělat ve sklenících, pařnících nebo za oknem.
Vysévání lichořeřišnice
Již během února můžete do truhlíku za oknem vysít lichořeřišnici. Potřebuje písčito-hlinitou půdu s kompostem, která může být i hrubší, protože semínka jsou velká. Pokud vyséváte do truhlíků, pak vysévejte po třech semínkách ve vzdálenosti 10 cm. Pokud máte květináče, pak do menšího květináče s vrchním průměrem 9 cm vysévejte také 3 semínka. Dobře zalijte, a jakmile vyklíčí, dejte je na slunný parapet.
Probírka ovoce
Ve sklepě, kde máte uskladněné ovoce, jako například jablka a hrušky, udělejte během února další probírku, abyste přebrali a vyhodili nahnilé a jinak znehodnocené ovoce.
TIP: Stejně tak probírejte uskladněné hlízy například mečíků nebo jiřinek. Je to potřebné, aby se vám od jedné plesnivé hlízy nenakazily i ostatní.

Zalévání stálezelených dřevin
Pokud je v zimě málo srážek, je potřeba v únoru dostatečně zalít stálezelené keře, které by mohly uschnout nebo utrpět škody mrazem. Zalijte je vydatně, aby zálivka dlouho vydržela. Kolem keřů můžete také po zalití nastlat kompost.
Kameny, zídky, cestičky
Pokud je únoru hezké počasí a nemrzne, je dobré připravit si všechny náležitosti, na které nebude čas během březnové a dubnové výsadby. Připravte si tedy kameny, kterými budete chtít ozvláštnit skalku, nebo z nich vyrobit suchou zídku. Na suchou zídku se hodí nejlépe vápenec, pískovec, břidlice. Zídku již můžete sestavit a nechat ji tzv. sednout, abyste do ní pak mohli včas zasadit vhodné rostliny. Cestičky si můžete připravit také již v únoru, je nutné je ušlapat a mít je jen v takové šířce, aby se po nich dalo chodit. Zároveň by neměly být příliš nízko pod úrovní záhonů, aby okrajové rostliny nebyly příliš vysoušeny.
Muškáty
Pokud máte místo, kde jste zazimovali muškáty, měli byste je během února přesadit do nové zeminy a seříznout cca na třetinu délky, díky tomu budou zase husté a hojně pokvetou. Při přesazování zkraťte i kořeny – až o polovinu.
Zdroje: www.wikipedia.org, Böhmig, F. – Peleška, S., 2000 rad pro zahrádkáře, Ottovo nakladatelství, Praha 2013
Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz