Kočičí dráp: Tato bylinka pocházející z Peru, resp. celé Amazonie, je další dobrou volbou při některých onemocněních, když už nic jiného nezabírá. Má několik názvů, takže si ji pokuste nesplést s ničím jiným.
Vilkakora, kočičí dráp, řemdihák plstnatý, unkárie
Ano, tak pod všemi těmito názvy je známá bylinka, která je vlastně dřevnatou liánou, jež dorůstá výšky/délky až 30 metrů, a kočičí dráp se jmenuje podle toho, že má v paždí listů ostny připomínající kočičí drápy. Sbírá se kůra a kořen.
Jaké má účinky
Vilkakora posiluje imunitní systém, má protizánětlivé a antioxidační účinky, detoxikuje organismus, využívá se při léčbě diabetu, srdečních chorob, astmatu, artritidy, pomáhá bolestech zad, rakovině, a dokonce i AIDS.
Vedlejší účinky
Při mírném používání nemá žádné vedlejší účinky, avšak při předávkování může způsobit bolesti hlavy, závratě, zvracení. Stejně tak se její užívání nedoporučuje malým dětem, těhotným ženám a lidem trpícím Parkinsonovou chorobou.
Jak ji užívat
Vilkakoru můžete užívat ve formě čaje, tablet nebo tekutého extraktu. Čaj si připravte tak, že lžičku sušené vilkakory zalijte 250 ml vroucí vody, nechte 15 minut louhovat a pak přeceďte a pijte zchladlé až 2 šálky denně. Při chřipce, nachlazení nebo angíně můžete první den pít až 3 šálky denně a pak postupně 2 šálky denně ještě po dobu dalších 3 dnů. Mělo by to být dostatečné na potlačení nemoci.
Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz