Prostata je žláza, která je součástí mužského reprodukčního systému. Když však dojde k jejímu pozvolnému zvětšení, má významný vliv na kvalitu močení. Jelikož je nezhoubně zvětšená prostata poměrně častým problémem, podíváme se, co na ní lze použít.
Všichni stárneme. Což s sebou přináší jak nové životní zkušenosti, tak změnu těla a jeho některých funkcí. Zatímco ženy si procházejí menopauzou, muže začne (zhruba v podobném věku) trápit problémová prostata.
Jak z mnoha televizních reklam víme, jedním z jejích příznaků je časté a přerušované močení. Nezřídka je spojována i s močovou inkontinencí, oslabeným pánevním dnem nebo častým nočním močením a celkovým diskomfortem během vykonávání malé potřeby.
Hodně pánů tento problém bohužel nijak neřeší. Hlavním viníkem je obvykle stud a strach z toho, že lékař přijde na něco, co se jim nebude líbit. Faktem ale je, že pravidelná návštěva urologa může nastolit klid v duši. Minimálně už jen kvůli tomu, že muži zjistí, že to, co se jim děje nijak nevybočuje z průměru.
Následně přichází řada na odbornou konzultaci, jak dostat projevy vašeho problému zase pod kontrolu. Díky čemuž často přijde řeč na bylinky na prostatu. Znáte je?
Přírodní péče o prostatu
Léky jsou tu od toho, aby léčily. Co když ale není co léčit? Třeba kvůli tomu, že to, co se člověku děje je něco zcela běžného? V takovém případě je dobré s urologem probrat přírodní úlevové prostředky. Obvykle jde o urologické čaje s bylinkami, nebo o volně prodejné doplňky stravy, které jsou k dostání v lékárnách.
Ty, které by vás měly zajímat ze všeho nejvíce jsou ty, které jsou určené speciálně pro muže. Když se začtete do jejich složení, najdete v nich bylinné komplexy, vitamíny, stopové prvky a minerální látky, které podporují normální fungování mužského reprodukčního ústrojí.
Vyzkoušejte tyto bylinky
Na světě existuje nepřeberné množství bylinek, z nichž mnoho v našich končinách zatím ještě neznáme. Ty, které přispívají k normálnímu fungování prostaty se u nás naštěstí předávají z generace na generaci. Proto si o nich můžeme povědět něco trochu víc.
Vrbovka malokvětá
Vrbovka malokvětá je rostlina, která se běžně vyskytuje jak u nás, tak v jiných evropských zemích. Obvykle na ni narazíme na hodně vlhkých místech, jako jsou břehy řek, či rybníků. Bylinkáři ji často doporučovali na zmírňování obtíží spojených se zvětšenou prostatou, nebo na podporu močového ústrojí. Z toho důvodu ji najdeme v čajích a v doplňcích stravy, které jsou na tyto věci určené.
Serenoa plazivá
Trochu exotičtějším pomocníkem je serenoa plazivá, která je ve skutečnosti zakrslou palmou. Dříve byla používána jen pro okrasu, ale později se začala přidávat i do doplňků stravy pro muže. Ukázalo se totiž, že její plody mají příznivý vliv na normální fungování prostaty.
To ale nejsou jediné účinky, které se serenoe připisují. Domorodci ji ve své lidové medicíně používali jako afrodiziakum. Zajímavé je, že je spojovaná i se sedativními účinky.
Kopřiva dvoudomá
Když se vrátíme zpátky do našich luhů a hájů, při procházkách krajinou se setkáme s kopřivou dvoudomou. Za normálních okolností byste se jí kvůli jejímu žahavému doteku asi vyhli, ale věřte, že k tomu není nejmenší důvod.
O kopřivě dvoudomé se říká, že podporuje činnost metabolismu a působí proti chudokrevnosti. Oplach z kopřiv na vlasy by měl zamezit jejich vypadávání. Matkám pomáhá zvýšit produkci mléka. A čím dál častěji na ni narážíme v přírodních prostředcích pro podporu normálního fungování prostaty. Má totiž protizánětlivé účinky.
Co z toho plyne? Především to, že pokud vás trápí nějaký méně závažný problém, zkuste se svým doktorem pobavit o možnostech zelené lékárny. Kromě toho, že je šetrná k vašemu tělu nemá negativní dopady na životní prostředí. Je ale potřeba myslet na to, že doplňky stravy je nutné užívat dlouhodobě. Teprve pak dostanou šanci projevit svůj účinek.
Informace byly čerpány z:
—————–Komerční článek—————–