Ředkvičky jsou opravdu nenáročné a rychlé na pěstování. Zkuste si je vypěstovat na vaší zahradě také. Nebudete litovat, jsou zdravé, chutné a skvělé do salátů.
Kam ředkvičky vysít
Ředkvičky můžeme vysévat již v únoru do skleníku či pařeniště, a je-li navíc vytápěné, pak budeme první úrodu sklízet již po 3 týdnech. Jinak s výsevem na záhony začněte tak od půlky dubna. Prvních ředkviček se dočkáte asi po měsíci.
Co potřebují ředkvičky k životu
Ředkvičky vysazujte na záhon, na které nerostly ředkvičky vloni – předejdete tak různým chorobám a škůdcům, kteří mohou v půdě přežívat. Dále potřebují jen propustnou půdu bohatou na živiny, dostatečnou zálivku, avšak nepřelévat, aby se nemnožily plísně. Přihnojování je třeba jen před výsadbou, a to nejlépe domácím kompostem, který zaryjeme do půdy.
Choroby a škůdci
Ředkvičky bývají obvykle odolné vůči chorobám a škůdcům, ale přesto se mohou některé vyskytnout. Z chorob je to zejména praskání bulviček ředkviček, které je způsobeno suchem a nepravidelnou zálivkou. Do takto popraskaných ředkviček se pak snáze dostává i plíseň nebo hniloba nebo různí škůdci. Další chorobou je houbovitá choroba krčků, ke které dochází, když jsou rostlinky nahuštěny blízko u sebe – krček hnědne a rostlina odumírá. Ze škůdců může být nejúpornějším brouček dřepčík, který okusuje listy, a to hlavně za sucha.
Jak ředkvičky sklízet a spotřebovat v kuchyni
Ředkvičky ze skleníků sklízejte brzy na jaře, abyste uvolnili místo dalším choulostivým rostlinám. Ředkvičky ze záhonů pak průběžně po celou sezonu. A jak je využít v kuchyni? Nejlépe čerstvé jako oblohu nebo do salátů či pomazánek, ale výborné jsou také jako ozdoba do teplých i studených polévek.
Rostliny, sazenice, semínka, truhlíky, potřeby na zahradu a mnoho dalšího můžete zakoupit v ONLINE ZAHRADNICTVÍ ZDE
Přinášíme rady, typy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz