květináč

Odměňte včely za jejich práci na zahradě a vytvořte jim koupátko

Vytvoření zahrady přátelské k včelám znamená více než jen výsadbu květin. Určitě je chcete přitahovat nádhernými květy, ale i když jsou ve vaší zahradě, budete jim chtít dát místo, kde se mohou napít: rybníček nebo koupátko pro včely. Koupátko pro včely je jednoduchý způsob, jak podat včelám vodu, je velmi snadný na přípravu a přitahuje opylovače na vaši zahradu. Koneckonců bez těchto pilných pracovníků na zahradě byste neměli tolik krásných květů nebo čerstvé zeleniny a ovoce.

Přitahování včel do zahrady je důležitým způsobem, jak udržet vaši zahradu zdravou a produktivní. Nemusíte mít včelí úl, nebo včely chovat jiným způsobem, aby tento pruhovaný hmyz zavítal do vaší zahrady. Pěstování rostlin pro včely a vytvoření atraktivního prostředí pro ně by mělo stačit, abyste je mohli přivítat na svou zahradu.

Proč včely potřebují vodu?

Včelaři vědí, že je důležité, aby včely měly k dispozici vodu. Nabízí jim vodu z různých důvodů:

  • ředění medu – včely používají vodu ke zvládnutí konzistence medu a ředění medu, který krystaluje,
  • pomáhá při trávení – stejně jako my, včely potřebují vodu na pomoc při trávení,
  • udržuje úl v pohodě – tato chytrá malá stvoření přidávají do úlu vodu a tím klimatizují prostor,
  • a krmení čerstvě narozených včeliček – dělnice, které krmí larvy, potřebují dostatek vody k vytvoření správného kojeneckého jídla (mateří kašičky).

včela 1 - Odměňte včely za jejich práci na zahradě a vytvořte jim koupátko
V domácí zahradě je vhodná mělká mísa s kameny uvnitř, kterou zalijete čistou vodou, jen tak, aby včely dostaly nápoj. Myšlenkou je vytvořit zdroj čerstvé vody, který je pro včely dostupný, když pijí a sbírají vodu.

Materiály

  • Mělké nádobí
  • Květináč
  • Kameny
  • Sladká voda

Vyberte takové místo ve své zahradě, které je chráněné a zastíněné. Umístěte mělkou nádobu. Vyberte si nádobu, která je bezpečná jako sklo nebo keramika, protože plasty a kovy mohou proniknout do vody. Do misky přidejte několik kamenů. Přidejte jen tolik vody, aby vrcholy kamenů nebyly ponořené. Měňte vodu denně a pravidelně čistěte včelí koupátko.
 

Rostliny, sazenice, semínka, truhlíky, potřeby na zahradu a mnoho dalšího můžete zakoupit v ONLINE ZAHRADNICTVÍ ZDE
 

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Zajímám se o bylinky a alternativní medicínu. Zabývám se tradiční čínskou medicínou, jihoamerických bylinek či klasických českých léčivek. Dalším mým koníčkem je zahrada a pěstování rostlin, nebo právě bylinek. Ráda píšu právě o těchto tématech.

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků

Zanechte komentář