halloween decoration

Halloween se blíží – vyrobte si stylové dekorace na zahradu

Ne všichni slavíme Halloween, ale minimálně děti milují strašidla a strašidelné dekorace, které se s ním pojí. Udělejte jim radost a vyrobte si pár drobností, které vaši zahradu na podzim oživí.

Dýně s vyřezávanými obličeji

Dýně jsou tradiční halloweenskou dekorací! Vypěstovali jste si vlastní velkou dýni? A pokud ne, tak si ji kupte, vyřežte do ní strašidelné obličeje a dovnitř umístěte svíčku nebo LED svítilnu, aby vytvořila záhadné osvětlení.TIP: Než říznete, tvary si namalujte slabou černou fixkou, aby se vám lépe dodržely. A když se něco nepovede přesně podle pravítka, tak to přece vůbec nevadí, naopak: strašidelnost bude ještě umocněna…

Strašidelná okenní výzdoba

Také si můžete vyrobit různéduchy, pavouky, kostry nebo čarodějnice z černého papíru nebo kartonu a umístit je pak na okno tak, aby to vypadalo strašidelně hlavně zvenku. Jakákoliv návštěva vaše umění jistě ocení.

Síťovina s pavouky

Na tuto dekoraci použijte bílou síťovinu a připevněte na ni umělé pavouky z plastu nebo jakéhokoliv jiného materiálu.Vytvoříte tak dokonalou iluzi pavučiny, která zdálky vypadá, jako by byla obydlena pavouky. Čím větší pavouci, tím lepší.

zahrada vyzdoba - Halloween se blíží – vyrobte si stylové dekorace na zahradu

Zdroj foto: envato

Vytvoření halloweenských luceren

Vezměte prázdné sklenice a natřete je černou barvou tak, abyste na nich vytvořili strašidelné obličeje podobně jako na výše zmíněných dýních. Tyto halloweenské lucerny můžete pověsit venku na terase nebo na verandě.

Halloweenské hrobky

Tohle už je něco jen pro silné povahy. Z kartonu vytvořte falešné hroby, které umístíte různě po zahradě. Označte je strašidelnými nápisy a uvidíte, že to u vás bude vypadat jako na hřbitově.

Výroba vlastních kostýmů a masek

Kromě dekorací si můžete také vytvořit vlastní halloweenské kostýmy a masky, které tomuto svátku dodají kouzelnou atmosféru. Kostýmy se dobře vyrábějí ze zbytků látek, masky zase z papíru nebo kartonu.Dobrou volbou je i malování na obličej – pochopitelně zdravotně nezávadnými barvami. Doplnění kostýmu upířími zuby, dekoracemi z malých dýní nebo čarodějnickým koštětem je už jen na vás. Fantazii se meze nekladou a některé nápady najdete i v naši fotogalerii.

Zdroje: www.wikipedia.org, www.zena.cz, www.idnes.cz

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

Zanechte komentář

18 + 15 =