aroma tyčinky

Vyrobte si doma osvěžovač vzduchu.

Nechcete utrácet peníze za chemicky vyrobené osvěžovače a nevíte, jak si vyrobit ty ekologické a šetrné? Poradíme vám a vy si můžete vyrobit osvěžovač vzduchu, který vám bude vyhovovat.

Osvěžovač ze soli a okvětních lístků růží

K výrobě tohoto netradičního osvěžovače vzduchu budete potřebovat jen zavírací sklenici, čerstvé okvětní lístky růže a sůl. Do ozdobné zavírací sklenice dávejte na střídačku okvětní růžové lístky a sůl. Nechte odležet 24 hodin a poté otevřete. Uvidíte, že se vám provoní celá místnost. Na noc můžete uzavřít. Pro větší efekt lze sůl obarvit potravinářským barvivem.

Citronový rozprašovač

Tady budete potřebovat prázdnou lahvičku s rozprašovačem, vodu, citron a jednou sodu. Do půl litru vody dejte lžičku sody a šťávu z jednoho citronu. Vše promíchejte. Pozor: směs ze začátku pění, ale pak již můžete používat rozprašovač běžným způsobem.

přírodní vůně 5 - Vyrobte si doma osvěžovač vzduchu.

Olejový osvěžovač

Olejový osvěžovač vydrží asi nejdéle. Potřebujete lahvičku, špejle, neparfémovaný olej a esenciální olejíček (levandule, eukalyptus, rozmarýn, jehličí, pomeranč…) Do lahvičky dejte olej a na každých 100 ml oleje asi 10 kapek esenciálního olejíčku. Pak vsuňte špejle tak, aby asi z poloviny vyčnívaly. Vůně se bude postupně uvolňovat prostřednictvím dřeva ve špejlích. Pokud osvěžovač nevoní, stačí doplnit esenciální olejíček.

Voňavé kytičky do koupelny a na toaletu

Z vody, sody a esenciálního oleje si můžete vyrobit i voňavé kytičky na toaletu či do koupelny. Stačí smíchat sáček jedlé sody s 10 kapkami olejíčku a přidat vodu tak, aby vznikla kašička. Tu pak nalijeme do silikonových tvořítek (kytičky, medvídci apod.) a necháme uschnout. Použijeme na provonění koupelny i toalety.

Vůně ze slupek pomerančů, citronů a mandarinek

Tak tento osvěžovač je zaručeně nejlevnější: Slupky z citrusového ovoce nevyhazujte a svařte je s vodou. Nechte vychládat v kuchyni a budete ji mít provoněnou na celé Vánoce.

 
 

TIP:

 
Bylinky a produkty z bylinek můžete zakoupit v eshopu ZDE
 

Přinášíme rady, typy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

Zanechte komentář

fourteen − five =