modčenec arménský t wikipedia

Druhy květin modré barvy. Co znamená modrá v květinovém aranžmá

Modrá barva je u květin poměrně vzácná. Avšak květy v modrém odstínu jsou skvělým způsobem, jak přidat do vašeho uspořádání chladné barvy. Modré květiny mohou být v odstínech od nejsvětlejších až po ty nejtmavší, ve všech tvarech a velikostech. Ať už je to hybridní směs nebo hlubší odstín levandule nebo fialky, je snadné najít jedinečnou modrou barvu pro vaši zvláštní příležitost. Vyberte si modrou květinu z následujícího seznamu.

Podzim

I když jsou pro podzim typické teplé barvy, začlenění modrých květin do vašich dekorací je nečekaný prvek. Vyberte bohatý, tmavý odstín pro sofistikovaný dotek nebo vzdušnou, lehkou nebesky modrou barvu pro uvolněný pocit.

1. Ořechokřídlovec (Caryopteris)

S dlouhými stonky pokrytými malými listy a plnými chlupatými modrými květy mohou být tyto modré barvy jedinečnou květinou, která se přidá k vašemu aranžmá. Jako vhodnou kombinaci zvolte květy ve zlatých odstínech.

2. Oměj (Aconitum)

Oměj byl populární během středověku. Pokud hledáte konkrétní odstín modré, tyto květiny s kapucí přicházejí v několika odstínech, jako je indigo a světlejší verze.

3. Lobelka (Lobelia)

Lobelka je kytička ve tvaru hvězdy a pohybuje se v odstínech od světlé až k tmavě modré se středně zelenými stonky a listy. Použití lobelky je ideální pro kaskádovitou kytici.

4. Šalvěj (Salvia)

Šalvěj je spojená s uzdravováním a dobrým zdravotním stavem. Proto by tato květina měla být použita jako dárek k oslavě překonání nemoci. Dejte tuto květinu kamarádovi, abyste ukázali, že na něj myslíte v době onemocnění.

5. Felicie kapská (Felicia amelloides)

Felicie kapská má plátky nebesky modrých a jasně žlutých středisek. Proto není divu, že tolik přitahuje motýly. Zapojte tyto květiny to kytice, která má vyjádřit veselí.

Zima

Oslavte chladnější počasí s výběrem modrých květů! Ujistěte se, že používáte květiny s různě tvarovanými lístky, abyste vytvořili jedinečnou kytici.

6. Sasanka (Anemone coronaria)

Krásná modrá sasanka může rozjasnit jakoukoli místnost se svou krásnou vůní a jednoduchostí. Sasanky jsou také symbolem ochrany proti zlu, takže je můžete dát tomu, kdo v poslední době neměl příliš mnoho štěstí.

7. Ladoňka sibiřská (Scilla siberica)

Ladoňka je snadno identifikovatelná šesti dlouhými lístky a tmavě modrým pruhem uprostřed každého z nich. Složité detaily jsou to, co dělá ladoňku sibiřskou zvláštní. Zkombinujte ji s bílými květy pro lehký a vzdušný buket, který rozjasní tmavé zimní dny!

ladoňka sibičská wikipedia - Druhy květin modré barvy. Co znamená modrá v květinovém aranžmá

Zdroj foto: wikipedia           Ladoňka

8. Ladonička (Chionodoxa forbesii)

Ladonička je známá pro svou schopnost vykukovat přes poslední sníh v sezóně. Typicky kvete tedy už na konci zimy. Zatímco jsou kvůli své velikosti a tvaru považovány za delikátní, tyto květiny symbolizují vydatnou štědrost a odpuštění v těžkých časech.

Jaro

Slunce a zelená tráva jsou dvě z nejlepších věcí, které je možné vidět po dlouhé zimě! Oslavte krásné jarní počasí s uspořádáním indigových květin.

9. Phacelia campanularia

Tato květina obsahuje klastry květin, které vypadají jako malé zvony. Zvonky jsou oblíbenou květinou po celou historii. Jsou spojovány s vděčností a věčnou láskou, takže kytice zvonků je perfektním darem, abyste ukázali svou nehynoucí lásku a neochvějnou oddanost.

10. Zvonek (Campanula)

Tato zvonovitá květina perfektně padne do vysokých váz svým dlouhým a pevným stonkem. Zahrnujte zvonky v uspořádání pro svatby a angažmá, protože představuje neměnnou lásku a upřímnost.

11. Iris (Iris sibirica)

Tato královská květina je symbolem víry, království a naděje. Použijte tuto květinku v libovolném uspořádání jako krásný přízvuk nebo jako samostatnou kytičku.

12. Stračka (Delphinium)

Nejběžnější barvy stračky, modrá a světle modrá, představují důstojnost a milost. Tento jemný květ, který je také oficiálním květinovým darem pro červencové narozeniny, je skvělý, aby se jako povzbudivý dárek dal těm, kteří jdou za svými sny.

13. Pomněnkovec velkolistý (Brunnera macrophylla)

Pomněnkovec velkolistý je velice podobný známější kytičce, jejíž jméno připomíná – pomněnce. Zahrňte tento květ do kytice pro jemný a romantický dotek.

14. Modřenec arménský (Muscari armeniacum)

Zvonovitý a vysoce voňavý květ je typický pro tuto květinu, která vyniká v jakémkoli uspořádání. Přicházejí v různých barvách a jsou skvělým způsobem, jak oživit nějakou kytici!

15. Máčka alpská (Eryngium alpinum)

Máčka alpská je známá pro zastupování úspornosti a nezávislosti, je jedinečným přírůstkem všech kytic a aranžmá. Pokud chcete kytici zachovat, určitě přidejte máčku alpskou, protože je ideální jako pro sušení.

Léto

S odstíny připomínajícími oceánské vlny jsou modré květy všude také v letních měsících!

16. Lupina (Lupinus)

Spolu s báječnou strukturou a tvarem, lupiny přicházejí v různých odstínech včetně žluté, fialové a modré. Jejich náladový a jedinečný tvar jde dokonale s jejich zamýšleným symbolem: představivost!

17. Pomněnka (Myosotis scorpioides)

Jako symbol věrné lásky plné vzpomínek, používejte tyto malinké kytičky v romantické oslavě, jako je výročí.

18. Chrpa polní (Centaurea cyanus)

Tyto jasně modré květy jsou oblíbenými mezi včelami i motýlky. Přidejte tyto zvrásněné květiny do kytice pro ženský a odvážný dotek.

19. Frézie

Symbol přátelství a důvěry, sladká vůně a jasné barvy frézií – to vše z nich dělá oblíbenou květinu. Použijte tento květ na svatbu nebo na výročí, protože také představují důvěru a přemýšlivost.

20. Hortenzie (Hydrangea macrophylla)

Použijte modré hortenzie, abyste napravili jakékoli špatnosti, které jste se dopustili, protože představují omluvu!

Modré květiny

S tolika různými odstíny je snadné najít perfektní modrou barvu pro vytvoření nového oblíbeného uspořádání. Modrá barva typicky zastupuje klid a relaxaci. Může vytvářet úžasné kombinace, když je spojena s veselými barvami, jako je žlutá nebo oranžová.

 

TIP:

 
Rostliny, sazenice, semínka, truhlíky, potřeby na zahradu a mnoho dalšího můžete zakoupit v ONLINE ZAHRADNICTVÍ ZDE
 

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Zajímám se o bylinky a alternativní medicínu. Zabývám se tradiční čínskou medicínou, jihoamerických bylinek či klasických českých léčivek. Dalším mým koníčkem je zahrada a pěstování rostlin, nebo právě bylinek. Ráda píšu právě o těchto tématech.

Zanechte komentář

Zavřít