kytice ovoce

Ozvláštněte si kytici. Jak použít ovoce v květinových aranžmá

Květinová aranžmá jsou klasickým ohniskem pro svatby, narozeniny nebo třeba jen slavnostní obědy u vás doma. Perfektní kytice může dotáhnout každou výzdobu a podpořit jakýkoli program. Nejlepší je, že kytice jsou dostupné ve všech tvarech a velikostech, takže je snadné najít uspořádání, která nejlépe vyhovují určité příležitosti.

Jak můžete ozvláštnit kytice?

Můžete vybírat květiny v různých bohatých barvách nebo třeba pastelové květiny pro jemný vzhled. Do květin můžete přidávat bonbony, salámy, sýry nebo třeba ovoce. Zkuste přidat různé druhy listí (například barevně zbarveného listí na podzim). Sezónní ovoce je velice chytrý způsob, jak přidat do kytice sezónní barvu a také přidat objem.

Tipy pro použití ovoce v květinových aranžmá

Používání ovoce (a zeleniny) v kytici vyžaduje předběžné plánování a rozhodování. Pro usnadnění si přečtěte následující tipy.

 • Pokud jste se rozhodli použít ovoce v klasické kytici, kterou například darujete někomu k narozeninám, zkuste si udělat několik kroků s touto kyticí, abyste se ujistili, že ovoce je v ní řádně zabezpečené a nevypadne.
 • Větší druhy ovoce, jako jsou granátová jablka, se hodí lépe do středu kytice, kde je méně pravděpodobné, že vypadnou.
 • Vybírejte ovoce, které má ještě stopku, abyste mohli použít květinový drát nebo květinovou pásku, kterými zajistíte ovoce ke stonku.
 • Nejlepší způsob, jakým zajistíte, že kytici doručíte v pořádku, je držet kytici ve vzpřímené poloze.
 • Nepoužívejte ovoce ve svatební kytici, protože ovoce v kytici není příliš stabilní. Mohlo by se uvolnit a padat po podlaze. Nemluvě o házení kyticí…
 • Množství ovoce může také přidat lehkou výšku nebo šířku kytice v závislosti na vašem umístění. Pro dodání hloubky a objemu se hodí například hrozny či ostružiny.
 • Nevýhodou ovocného aranžmá je to, že ovoce produkuje ethylenový plyn. Tento plyn urychluje proces dozrávání jiných produktů a může urychlit kvetoucí proces květin, takže celková životnost květin může být zkrácena.

Květinová kytice s kumquaty a růžemi

Tato kytice bude inspirovaná podzimem a obsahuje teplé barvy a drobné ovoce. Toto vše vytváří přehledné květinové aranžmá. Oranžové a červené kumquaty doplňují bohaté barvy květin a zároveň dodávají kytici veselý pocit.

 • Kumquat – toto kulaté ovoce je perfektní volbou, pokud hledáte menší ovoce. Ovoce náhodně visí a vystupuje z uspořádaného vzhledu okolních květin.
 • Růže – hodí se světle růžové růže, které pomáhají zajistit bohatou paletu barev pro tuto kytici a nastavit náladu pro toto uspořádání s tématikou podzimu.
 • Jiřina – díky své plné kytici dodávají jiřiny texturu této vysoce kontrastní úpravě.

ovoce květina - Ozvláštněte si kytici. Jak použít ovoce v květinových aranžmáKytice s ananasem

Malé ananasy jsou zábavné a nečekané přírůstky pro všechny kytice. Strukturovaný ananas, zajímavě tvarovaný nevadlec (celosia) a jemné karafiáty se spojují, aby vytvořili inovativní kytici. Kromě toho jasné barvy a různorodé textury činí tuto kytici dokonalou volbou pro všechny nevěsty, které touží po něčem neobvyklém.

 • Ananas – růžové mini ananasy jsou stoupajícím trendem jak na poli ovoce, tak na poli květin. Ananasy jsou geneticky modifikované, aby rostly v růžové barvě (a ano, je možné je i jíst).
 • Karafiát – tyto krásné květiny, které mohou být snadno začleněny do jakékoliv kytice, doplňují i tuto neobvyklou kytici. Karafiáty přicházejí v mnoha barvách a mohou být použity do jakýchkoli svatebních uspořádání. Měkké plátky broskvově oranžových karafiátů a světlá barva pomáhají zajistit jednotu odvážných květů a zeleně.
 • Nevadlec – tyto zajímavé květiny jsou ideální volbou, pokud hledáte texturu do své kytice. Tyto květiny přicházejí v různých ohnivých barvách a liší se vzhledem. Celosia cristata například připomíná hlavu kohouta.

Borůvková kytice

Borůvky, sukulenty a objemné květy vytvářejí nádhernou kytici s jemnými barvami. Drobné bobule kontrastují s velkými květinami a živou zelení v kytici, aby poskytly vyvážený a půvabný vzhled.

 • Borůvka – drobné borůvky přidávají náladový dotek do libovolné květinové kytice. Důležité je nechat tyto bobule na větvičce, abyste je mohli začlenit do jakékoli kytice.
 • Sukulenty – světle barevné sukulenty jsou další jedinečnou volbou zeleně, která okamžitě vyzdvihuje vaše kytice a dodává jedinečnou strukturu celkovým uspořádáním.
 • Jiřina – jediné bílé jiřiny dokážou zaujmout! Jemně kontrastují s celkovou modrou barevnou paletou v této kytici.

Ovoce v kyticích

Ovoce a květiny v jednom dokážou vytvořit příjemný a elegantní dárek. Kromě příkladů, které jsme uvedli výše, můžete zkusit experimentovat i s dalšími druhy ovoce. Klasické kytice tak můžete snadno otočit na něco neobyčejného, se zvláštní strukturou a větším objemem. Pro začátek se vám vyplatí začínat od malého ovoce, jako jsou třeba borůvky nebo jiné bobule. Postupně se můžete propracovat k větším a zajímavějším kyticím.

 

TIP:

 
Rostliny, sazenice, semínka, truhlíky, potřeby na zahradu a mnoho dalšího můžete zakoupit v ONLINE ZAHRADNICTVÍ ZDE
 

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Zajímám se o bylinky a alternativní medicínu. Zabývám se tradiční čínskou medicínou, jihoamerických bylinek či klasických českých léčivek. Dalším mým koníčkem je zahrada a pěstování rostlin, nebo právě bylinek. Ráda píšu právě o těchto tématech.

Zanechte komentář