betonová stěrka

Betonová stěrka jako ideální povrch pro zahradní kuchyni

Hledáte originální řešení do užitkové části své zahrady, které by zároveň vynikalo vysokou praktičností? Pak se dozajista nechte zlákat nevšedním kouzlem odolné betonové stěrky. Kromě běžného využití na stěny či stropy jí to totiž velmi sluší i jako pohledovému materiálu na nejrůznějších typech nábytku – třeba na vaší pracovní desce nebo na stole v zahradním altánu.

Nábytková betonová stěrka pro začátečníky

Že potřebujete práci s tímhle nevšedním materiálem teprve dostat do ruky? Pak si vyberte betonovou stěrku jako pomocníka při výrobě praktického povrchu stolu. Trefíte tak doslova několik much jednou ranou.

  • aplikaci si vyzkoušíte na hladkém a snadno přístupném povrchu
  • experimentovat klidně můžete i se starším nábytkem, betonová stěrka zakryje i opravdu velká poškození
  • za pár minut práce získáte odolný a vzhledově zajímavý povrch, který odolá i těžko odstranitelným skvrnám

Jednoduchá je i údržba takového nábytku. Postačí vám mokrý hadřík, případně neagresivní čistící prostředek s neutrálním PH.

stěrka - Betonová stěrka jako ideální povrch pro zahradní kuchyni

Když chcete přitáhnout pozornost

Toto řešení se všeobecně hodí do prostor, zařízených v jednoduchém ba až minimalistickém stylu. Dokáže totiž zaujmout na první pohled, aniž by se zbytečně či až prvoplánově podbízelo. Betonovou stěrku si navíc můžete namíchat prakticky v libovolném odstínu nebo ji propojit s jinými přírodními materiály. Skvěle si rozumí zejména s kovem, dřevem nebo sklem.

A zahřát na duši vás může také fakt, že beton je snadno recyklovatelný, vysoce odolný vůči teplu a samozřejmě nehořlavý. Neobsahuje žádné toxické látky, takže ho můžete bez obav použít i na jídelní stůl, ale své místo najde třeba i v dílně. Jakmile jednou objevíte jeho neuvěřitelné možnosti, už si život bez něj zkrátka nedovedete představit. Uvidíte sami!

 

TIP:

 
Zahradní nábytek, altány a mnoho dalšího můžete zakoupit ZDE
 

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Láskou ke květinám jsem oplývala už jako malá – to když jsem je s něžností, dvouletému děcku vlastní, vytahovala z květináčů a „vařila“ z nich večeři. Později moje první kapesné padlo na pokojový břečťan a z dětského pokojíčku se rychle stala neprostupná džungle. První nezdary byly pro mě motivací, abych se o nároky svých zelených svěřenců začala zajímat podrobněji. Zahradničení a pěstování okrasných i užitkových rostlin je dodnes mým velkým koníčkem, ke kterému se přirozeně přidalo i vaření a využívání léčivých vlastností (nejenom) tuzemských bylinek. Mou další velkou lásko je Asie, zejména pak Čína a Japonsko, takže pokud chcete vědět, jak se pěstují pivoňky, čím si předcházet bonsaje nebo kterak začlenit do zahrádky bambus, budu přesně váš člověk :)

Zanechte komentář

Zavřít