sběr ovoce

Pomůcky na česání a sběr ovoce. Co by vám usnadnilo práci

Čas česání a sběru ovoce se kvapem blíží, a tak nezbývá než zkontrolovat pomůcky na tyto práce, popř. vhodné nářadí dokoupit. Poradíme vám, co a proč by se vám mohlo hodit. Vybírejte podle druhu ovoce i podle velikosti zahrady, co čeho nejlépe investovat.

Česáček na ovoce

Na česání jablek či hrušek ve větších výškách se hodí česáček na ovoce, případně i s teleskopickou rukojetí. Plátěný sáček je doplněn kovovými zaoblenými hroty, které šetrně češou ovoce. Ovšem česejte vždy raději po jednotlivých jablíčkách či hruškách, ať se ovoce vzájemně nepotluče.

Sběrací koše

Sběrací koše můžete sehnat v různé kvalitě, materiálu i velikosti a musíte se řídit především podle druhu ovoce, které do nich budete sbírat. Menší sběrací koše se hodí na třešně, višně, střední na meruňky a broskve, větší pak na hrušky a jablka. Podle materiálu seženete koše látkové, plastové nebo kovové. Využít samozřejmě můžete klasické proutěné košíky, které jsou univerzální. Všechny typy košů jdou obvykle pověsit i na větev. Přitom dávejte pozor pouze na to, abyste si vybrali takovou, která zátěž unese.

Sběrač padaného ovoce a ořechů

Vychytávkou, která je na trhu posledních několik let, je sběrač ořechů a padaného ovoce. Jedná se v podstatě o sběrací válec, který je obvykle vyrobený z oceli, upevněný na tyči, jímž jednoduše jedete po zemi a sbíráte plody. Menší rozměry válce a menšími rozestupy jednotlivých drátků jsou vhodné pro sbírání lískových oříšků, žaludů a dalších menších plodů. Větší válec je pak určen pro sběr vlašských ořechů, spadaného ovoce apod. S tímto nástrojem jednoduše sklidíte úrodu a vyčistíte zahradu, aniž byste se museli ohýbat a bolela vás záda.

 

TIP:

 
Zahradní nábytek, altány a mnoho dalšího můžete zakoupit ZDE
 

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

Zanechte komentář

eighteen − seven =