dřevo

Přiveďte staré dřevo opět k životu. Osázejte ho

Pokáceli jste strom nebo vám na zahradě překáží pařez? Vše nemusí skončit v kamnech, ze zajímavého kmínku, pařezu nebo špalku může vzniknout zajímavý, přírodní květináč.

 Trouchnivějící pařezy nebo kusy dřeva nejsou zrovna to, co by zahrádce slušelo. Nemusíte se jich však nutně zbavovat, s trochou práce můžete vytvořit velmi zajímavou dekoraci. Nejmenší námahu dá oživit pařez nebo špalek, pokud už začíná trouchnivět, bude to snadné. Zetlelou dřevní hmotu vyberte a nahraďte ji zeminou. Pod zeminu dejte vhodný drenážní materiál, aby v případě deště, nestály rostliny ve vodě. V pařezu nejlépe vyniknou převislé nebo bohatě se rozrůstající letničky, dvouletky i trvalky.drevo - Přiveďte staré dřevo opět k životu. Osázejte ho

Pokud chcete sázet na jistotu, vyberte nenáročné skalničky, netřesky nebo rozchodníky. Je to díky jejich malým kořenům a nenáročnosti na pěstební podmínky.

Pokud byste chtěli vysadit větší rostliny, i s tím se dá poradit. Vezměte si dláto nebo majzlík a kladívko, postupně vysekejte vnitřek po letokruzích.

Jaké rostliny vybrat?

Dobrou volbou jsou primulky, tařičky, macešky, petúnie, million bells, zvonky, begónie, krásnoočka, levandule, ale i muškáty. Kombinovat lze různé barvy, tvary, např. půdopokryvné rostliny s kvetoucími a popínavými druhy. Velmi dobře vypadá i stromek pěstovaný jako bonsaj v pařezu.

Suchá místa po obvodu nebo i vevnitř osázejte suchomilnými rostlinami (netřesk, rozrazil, lomikamen, rosularia…).

Stejně dobře jako pařez poslouží špalek nebo kláda. Jejich dutý vnitřek můžete využít jako obal na květináč. Stačí vyříznout nebo vysekat odpovídající otvor. Můžete spodek otvoru natřít nebo vyložit deskami, aby ho nepoškozovala vlhkost. Do špalku také můžete vyvrtat několik děr z boku, by měla voda kudy odtékat.

Dřevo nezbavujte kůry, působí dekoračně a také dřevo déle vydrží.

 

TIP:

Rostliny, sazenice, semínka, truhlíky, potřeby na zahradu a mnoho dalšího můžete zakoupit v ONLINE ZAHRADNICTVÍ ZDE
Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminkou dvou malých dětí, které také vyplňují téměř všechen můj volný čas. Můj hlavní obor je zdravotnictví, ve kterém jsem také vystudovala vysokou školu. Od toho se také odvíjí mé zájmy - zdravý životní styl, strava, pohyb a zajímám se o novinky z oblasti medicíny. Ráda kolem sebe tvořím pěkné prostředí, třeba květinami a rostlinami. Relaxem je pro mě četba knih a sport.

Zanechte komentář