leseni

Hliníkové lešení vaše záhony neponičí! Jaké jsou jeho další výhody?

10.3.2021
1 065 Zobrazení

Stavba lešení patří k nepříjemným momentům při rekonstrukci a opravě domu. Setkáte se s ní při natahování fasády, malování, výměně oken a dalších výškových pracích. Klasické trubkové lešení ale způsobí i zásahy do vaší zahrady. Při montáži a demontáži dejte sbohem záhonům a počítejte i s odstraněním dekorativních prvků.

Příčinou velkých zásahů je především hmotnost lešení. Váha ocelových trubek leží na jistících patkách s poměrně malou základnou. Ty se zejména v měkké půdě boří do země a kvůli tomu patří k nočním můrám všech zahrádkářů.

Náročná stavba a nervózní sousedi

Vysoké lešení vyžaduje zavětrování. To zajistí dobrou statiku a patří k hlavním bezpečnostním prvkům stavby. Zavětrovací a opěrné patky se stejně jako ty jistící uchytí k zemi a poničí trávník a záhony. Problém nastává i v případě, že se dům nachází na kraji pozemku. V tomto případě jistící patky dost možná zasáhnou i na vedlejší pozemek.

Z trubkového lešení se ale pomalu stává přežitek. Kromě výše uvedených nevýhod za to může i jeho náročná stavba, při které si sami neporadíte a potřebujete pomoc dalších rukou. Alternativou může být takzvané hliníkové lešení, které nevyžaduje složité jištění a navíc ho snadno postavíte sami.

Půjčovna nabídne širokou nabídku

Hliníkové lešení je vyrobené z lehkých materiálů. Díky nízké hmotnosti si nežádá tolik zavětrovacích patek a navíc si s jeho stavbou poradíte sami. Je dokonce tak lehké, že menší typy lešení díky pojezdovým kolečkům sami i přesunete.

Díky kvalitním materiálům u hliníkového lešení odpadá údržba. Půjčovna lešení vám ho navíc doveze až na stavbu a zajistí odborné zaškolení. V nabídce najdete nestandardní typy, které využijete například při práci ve stísněných prostorech. Vypůjčení stojí několik stovek na den podle výšky konstrukce. Za tu cenu dostanete udržované lešení, na které se můžete stoprocentně spolehnout.

Vysoké lešení uchyťte ke zdi

Při práci na lešení nezapomeňte na dodržení základních bezpečnostních pravidel. Pokud vaše konstrukce dosahuje výšky přes 8,2 metru, nezapomeňte ji uchytit ke zdi. V takové výšce se snižuje statika celé konstrukce, zejména pokud na ní pracuje více lidí. Při práci také nezapomeňte na bezpečnostní přilbu.

Na stavbách a při rekonstrukcích se setkáte s řadou nepříjemností. Rozbitá zahrada mezi ně ale patřit nemusí. Využijte moderních metod a půjčte si hliníkové lešení, díky kterému vaše zahrada zůstane v původním stavu. Stavba vám navíc zabere výrazně méně času a zvládnete ji svépomocí.

 

——————-Komerční článek——————-

 

Zanechte komentář