hmyzi hotel

Jak na jaře přilákat hmyz do zahrady a hlavně jak si ho udržet

Hmyz v zahradě je neocenitelným pomocníkem, protože vám pomůže opylovat květy, ze kterých pak vyrostou šťavnaté plody. Také zahradu zpestřuje a některé druhy hmyzu požírají jiné, škodlivé druhy. Jak si ale takový užitečný hmyz do zahrady na jaře přilákat?

Vysaďte barevně kvetoucí květiny

Za prvé se zaměřte na svoji květinovou zahradu nebo skalku. Vyberte takové květiny, které kvetou opravdu barevnými květy, jež hmyz lákají (žluté, červené, oranžové…). Druhou podmínkou je, aby květiny rozkvétaly postupně a v každém ročním období v zahradě něco kvetlo (na jaře tulipány, narcisy, modřence, krokusy; v létě slunečnice, levandule, na podzim chryzantémy, jiřinky a astry…).

domov pro hmyz - Jak na jaře přilákat hmyz do zahrady a hlavně jak si ho udržet

    Zdroj foto: pixabay                                                                          přilákat hmyz

Připravte hmyzu hmyzí domeček

Stále populárnější jsou hmyzí domečky. Slouží hmyzu k ubytování přes léto, ale hlavně k přezimování v zimě. Na stavbu domečku můžete použít ledajaké materiály. Pár rad vám dáme i zde.

  1. Domeček postavte na plné slunce a na místo chráněné proti nepřízni počasí. Je to důležité jak pro samotný hmyz, který zde bude bydlet a rozmnožovat se, ale i pro to, aby vám co nejdéle vydržely použité materiály.
  2. Všechny přihrádky, ruličky apod. musí být důkladně naplněny výplňovým materiálem, aby tento nevypadl a také aby vajíčka, larvy a kukly nevychladly.
  3. Docela vhodným tvarem je tvar trojúhelníku, který má základnu dole, protože můžete jak hranoly dřeva, tak třeba ruličky z trubek navršit na sebe.
  4. Dřevo by mělo být bez chemických látek, a pokud chcete mít na domečku nějaký barevný nátěr, tak se hodí maximálně na vnější stranu domečku (také jako ochrana).
  5. Výplň můžete zvolit z nejrůznějších materiálů – hodí se větvičky, kousky dřeva, hobliny, dřevitá vlna, kůra, sláma, seno, tyčky bambusu nebo třeba rašelina.

 

TIP:

 
Rostliny, sazenice, semínka, truhlíky, potřeby na zahradu a mnoho dalšího můžete zakoupit v ONLINE ZAHRADNICTVÍ ZDE
 

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

Zanechte komentář

Zavřít