svetlo v zahrade

Svíčky v zahradě aneb uklidňující atmosféra

Svíčky v zahradě: V současné době jsme si zvykli, že všude používáme elektrické osvětlení, maximálně solární světla. Ovšem to všechno je jakoby mrtvé světlo, kde se nehýbe žádný plamen. Živé světlo může být doma třeba oheň v krbu a venku pak svíčka – umně schovaná v nějakém skleněném obalu.

Jaké sklenice použít na svíčky

Na venkovní svíčky, aby vydržely hořet co nejdéle, se hodí různé zavařovací sklenice, sklenice od marmelády a medu, ozdobné skleničky od paštik. Originální světýlka vznikají ze starých lampiček nebo lustrů. Svíčky pak můžete použít běžné voskové nebo i čajové.

Jak sklenici vyzdobit

svicky 200x300 - Svíčky v zahradě aneb uklidňující atmosféra

 Zdroj foto:  envato                        svíčky v zahradě

Pro výzdobu se nabízí velké množství materiálů a technik:

  1. Přírodní materiály – přírodní materiály jako větvičky, květy, šišky vám vytvoří milou přírodní atmosféru. Je třeba hlídat, aby hořlavé materiály nepřišly do styku s plamenem. Možným řešením je přilepení přírodnin zvenčí sklenice.
  2. Stužky – jednoduchou a přitom efektní dekorací mohou být různé stužky, ať již zavázané ve vrchní části sklenice, či obtočené kolem celé sklenice.
  3. Barvy na sklo – barevné sklenice, kde bude plamen mezi barvami tančit, vytvoříte pomocí barev na sklo. S tím vám mohou pomoci i děti. Nejste-li zrovna manuálně zruční, zkuste barvy nanášet přes šablony.
  4. Decoupage – i sklenice se dají zdobit technikou decoupage, i když barvy na skle déle schnou, motivy z ubrousků pak prosvítá oheň.
  5. Motivy z papíru – zase postupujte tak, že papír nalepíte zvenčí sklenice, aby vám dekorace neshořely. Čím jemnější dekorace z papíru, tím více uklidňující bude světélko vycházející ze sklenice.

Kam světélka ze sklenic postavit

Světélka vyrobená ze sklenic můžete postavit podél cestiček, abyste i večer trefili na svá oblíbená místa v zahradě. Mohou stát i na stole při zahradní párty. Hodí se také na parapety oken mezi truhlíky s květinami. Dvě větší sklenice s většími svíčkami mohou stát nad vstupním vchodem do zahrady.

 

TIP:

 
Bylinky a produkty z bylinek můžete zakoupit v eshopu ZDE
 

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

Zanechte komentář

CAPTCHA


Zavřít