půda

Jak si bezpečně vytvořit hnojivo pro kyselou půdu? Pomohou nám také ingredience, které používáme v kuchyni

Hnojiva jsou jako doplňky výživy pro vaše zahradní rostliny: ne všechny jsou vytvořeny stejně, ani tak nejsou zamýšleny. Některé rostliny potřebují minerály, jako je vápník nebo hořčík, zatímco jiné, jako jsou růže, dobře fungují s kyselou půdou. Spíše než používat hnojiva koupená v obchodě vyrobená z neznámých ingrediencí, můžete vyrobit své vlastní kyselé hnojivo z ingrediencí, které se nacházejí v okolí kuchyně. Jako další výhodu budete opakovat některé věci, které byste jinak mohly vyhodit, například použitá kávová zrna.

Ocet

Ocet je chemickým názvem kyselina octová, která, jak název napovídá, je mírně kyselá. Polovina lžíce octa, která je smíchána se 2 litry vody, vytváří mírně kyselou hnojivou vodu, užitečnou pro zvýšení kyselosti půdy u rostlin, které preferují extra kyselinu. Ocet je třeba používat jen několik měsíců, aby se zvýšila kyselost půdy; příliš časté použití může ovlivnit růst blízkých rostlin, které nepotřebují extra kyselinu.

Mletá kávová zrna

Dopřejte si ráno svou kávu, ale použitá mletá kávová zrna nevyhazujte. Káva, jak možná víte, je kyselá. Proto je vhodné ji použít pro růže a jiné květiny, které milují kyselou půdu. Použitá kávová zrna nechte vysušit (například na starých novinách) a přidejte je do půdy ke kořenovému systému rostliny. Kávová zrna se časem rozpadají, uvolňují více živin do půdy.

kyselá půda - Jak si bezpečně vytvořit hnojivo pro kyselou půdu? Pomohou nám také ingredience, které používáme v kuchyni
Borovicové jehličí

Borovicové jehličí slouží dvěma účelům pro rostliny milující kyselinu: působí jako hnojivo, zvyšují kyselost půdy a také fungují jako vhodný mulč nebo půdní kryt pro oblasti, které bezprostředně obklopují rostlinu. Jehličí pomáhá zadržovat vlhkost i v půdě, což vede k celkově lepšímu růstu prostředí pro rostliny milující kyselinu.

Organické sloučeniny

Rašelinový mech, kompost a hnůj, to vše vytváří kyselé půdní hnojivo, které lze smíchat do půdy, která je příliš alkalická. Kompost, který již obsahuje kávové zrno, bude ještě kyselejší, než hnojivo pro vaše rostliny. Tyto organické sloučeniny, zejména kompost, vykazují další živiny, které také prospívají půdě, jako je dusík nebo hořčík, v závislosti na tom, jaké organické materiály se rozpadly, aby se vytvořil kompost.

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Zajímám se o bylinky a alternativní medicínu. Zabývám se tradiční čínskou medicínou, jihoamerických bylinek či klasických českých léčivek. Dalším mým koníčkem je zahrada a pěstování rostlin, nebo právě bylinek. Ráda píšu právě o těchto tématech.

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků

Zanechte komentář

Zavřít