glixinie

Jaká by měla být péče o domácí rostliny v létě

I když máte plno práce na zahradě, nezapomínejte v létě ani na pokojové rostliny. Zaslouží si vaši péči, protože jen díky ní porostou a pokvetou i v následující sezoně.

Otáčení během růstu

Protože v létě je sluneční svit nejintenzivnější a rostliny také nejvíce rostou, mohlo by se stát, že budou nakloněné jen na jednu stranu, tj. k oknu. Měli byste jimi tedy otáčet, aby růst byl co nejvíce pravidelný. Neotáčejte jimi však o 180 °, to by mohly reagovat shozením listů i květů. Vhodné je otáčet rostlinami pomalu po cca 10 °, aby měly šanci si na novou polohu zvyknout.

Zálivka i během dovolenékaktus - Jaká by měla být péče o domácí rostliny v létě

Během dovolené vám sice může zalévat pokojové rostliny sousedka, ale existuje ještě jedna možnost, která je mnohem praktičtější. Květináče zapusťte do hlubokých misek naplněných pískem, který navlhčíte. Na substrát v květináči položte mech rašeliník a rovněž jen navlhčete. Taková pomoc udrží rostliny ve vlhku až 14 dní a vy můžete s klidem odjet na dovolenou.

Přihnojování

I během léta je potřeba rostliny přihnojovat. Nejlepší je to jednou za 14 dní tekutým hnojivem určeným na určitý druh rostlin (kaktusy, orchideje, palmy a ostatní zelené rostliny apod.).

Nejvíce vody a živin potřebují fíkovníky a filodendrony

Tyto dvě skupiny rostlin by se bez zálivky neobešly a živiny potřebují v letním období mnohem více, vyplatí se je zalévat tak, aby jim nikdy nevyschnul substrát, a přihnojovat dokonce jednou týdně.

Gloxínie nemá ráda přímé slunce

Jestli nějaká pokojovka nemá ráda přímé slunce a přitom potřebuje hodně světla, pak je to právě gloxínie. Stavte ji dále od okna anebo přistiňte žaluziemi, aby byla spokojená. Zalévejte ji často a ke kořenům, nikoliv na listy. Odvděčí se vám bohatým kvetením po celé léto.

 

TIP:

 
Rostliny, sazenice, semínka, truhlíky, potřeby na zahradu a mnoho dalšího můžete zakoupit v ONLINE ZAHRADNICTVÍ ZDE
 

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

Zanechte komentář