altán

Začněte novou sezónu se zbrusu novou pergolou či altánem

Zahrada by měla být hlavně místem, kde lze příjemně a pohodlně trávit volný čas. Tu pravou atmosféru oázy klidu a relaxace mohou vytvořit elegantní zahradní pergoly nebo altánky, které nabídnou báječné místo k posezení, skryté před ostrými slunečními paprsky.

Správný zahradník nikdy nespí

I když se může zdát, že zahradní pergoly a krytá posezení je nejlepší vybírat až na jaře, opak je pravdou. Odborníci doporučují chladnější zimní měsíce jako nejvhodnější pro stavbu menších zahradních přístřešků, a vy si navíc můžete první jarní paprsky březnového sluníčka užívat z pohodlí své nové dřevěné pergoly nebo altánu.

Chvíle kvalitního odpočinku jsou před počátkem jarní sezóny opravdu k nezaplacení, a navíc vás pohled na nový zahradní altán pozitivně naladí do jakékoliv další činnosti. I čerstvá tráva se vám najednou bude sekat nějak lehčeji!

altánek - Začněte novou sezónu se zbrusu novou pergolou či altánem

Hledáte atypický tvar nebo velikost? Žádný problém!

Zahrada by měla působit co nejcelistvějším a zároveň nejpraktičtějším dojmem. Proto je čas od času třeba pořídit přístřešek neobvyklého tvaru nebo altán netradiční velikosti. Řešení ušitá přímo na míru patří k těm nejdražším variantám, proto si raději jako první projděte dostupnou nabídku. Výběr zde je opravdu široký a téměř jistě najdete to nejvhodnější řešení právě pro svou zahradu – k mání jsou i atypická řešení – například rohové altány nebo přístřešky, určené k namontování přímo ke zdi domu.

Nejste přesto úplně spokojeni? Pak si můžete nechat vyrobit zahradní altán, pergolu nebo přístřešek přímo na míru. Pátrejte u výrobců, kteří používají jen ty nejkvalitnější dřeviny s pečlivou povrchovou úpravou, což zajistí veškerým zahradním stavbám vysokou odolnost a dlouhou dobu životnosti. Samozřejmostí by měla být také také široká nabídka zástěn a dělících prvků, které k zahradním pergolám a altánům neodmyslitelně patří.

 

TIP:

 
Zahradní nábytek, altány a mnoho dalšího můžete zakoupit ZDE
 

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Láskou ke květinám jsem oplývala už jako malá – to když jsem je s něžností, dvouletému děcku vlastní, vytahovala z květináčů a „vařila“ z nich večeři. Později moje první kapesné padlo na pokojový břečťan a z dětského pokojíčku se rychle stala neprostupná džungle. První nezdary byly pro mě motivací, abych se o nároky svých zelených svěřenců začala zajímat podrobněji. Zahradničení a pěstování okrasných i užitkových rostlin je dodnes mým velkým koníčkem, ke kterému se přirozeně přidalo i vaření a využívání léčivých vlastností (nejenom) tuzemských bylinek. Mou další velkou lásko je Asie, zejména pak Čína a Japonsko, takže pokud chcete vědět, jak se pěstují pivoňky, čím si předcházet bonsaje nebo kterak začlenit do zahrádky bambus, budu přesně váš člověk :)

Zanechte komentář

Zavřít