Během července a srpna potřebuje réva vinná více pozornosti. Poradíme vám čtyři činnosti, které byste rozhodně neměli zanedbat.
Krácení výhonů neboli osečkování
Révu, kterou máte vyvázanou na konstrukci v řadách, je potřeba během léta ostříhat. Stříhání se týká pouze výhonů, které přerůstají konstrukci. Na těchto výhonech by stejně žádné nové plody nevyrostly, a zbytečně by tak oslabovaly rostlinku. Réva vinná se musí pěstovat tak, aby byla zároveň hustá listová stěna a zároveň hrozny byly vystaveny slunci.
Zaštipování zálistků
Nové malé výhonky z paždí listů by také jen oslabovaly celou rostlinu a navíc by i zpomalovaly zrání plodů. Projděte tedy řady vinné révy a poctivě ručně vylámejte všechny zálistky, zejména v oblasti hroznů. Můžete je použít do kompostu jako zelené hnojivo.
Redukce vysoké násady hroznů
Pokud vám vinná réva nasadila mnoho hroznů, snadno by se mohlo stát, že by všechny nedorostly a nedozrály. Doporučujeme tedy některé hrozny odstranit. Na keři nechte ty nejlépe vyvinuté hrozny, a to v počtu 1 hrozen na jeden letorost, tj. cca 6–10 hroznů na keř.
Postřik proti plísni šedé
Čas na preventivní postřik proti plísni šedé nastává právě v tomto období. Jednak – zejména za deštivého léta – je pro plíseň nejlepší období, a za druhé víno bude postříkáno ještě dlouho předtím, než se budou jeho plody sklízet a konzumovat.
Další postřiky pak doporučujeme aplikovat v případě napadení padlím.
TIP:
Rostliny, sazenice, semínka, truhlíky, potřeby na zahradu a mnoho dalšího můžete zakoupit v ONLINE ZAHRADNICTVÍ ZDE
Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz
Dobrý den, přivítám radu, jakým účinným prostředkem bojovat proti plísni. Zkouším každoročně různá
doporučení se střídavými úspěchy, vždy se ale na některém druhu vína tahle potvora objeví. Mám asi 10 hlav,
6 druhů, pro vlastní spotřebu