reva vinna

Jak pečovat o révu vinnou během července a srpna

Během července a srpna potřebuje réva vinná více pozornosti. Poradíme vám čtyři činnosti, které byste rozhodně neměli zanedbat.

Krácení výhonů neboli osečkování

Révu, kterou máte vyvázanou na konstrukci v řadách, je potřeba během léta ostříhat. Stříhání se týká pouze výhonů, které přerůstají konstrukci. Na těchto výhonech by stejně žádné nové plody nevyrostly, a zbytečně by tak oslabovaly rostlinku. Réva vinná se musí pěstovat tak, aby byla zároveň hustá listová stěna a zároveň hrozny byly vystaveny slunci.reva - Jak pečovat o révu vinnou během července a srpna

Zaštipování zálistků

Nové malé výhonky z paždí listů by také jen oslabovaly celou rostlinu a navíc by i zpomalovaly zrání plodů. Projděte tedy řady vinné révy a poctivě ručně vylámejte všechny zálistky, zejména v oblasti hroznů. Můžete je použít do kompostu jako zelené hnojivo.

Redukce vysoké násady hroznů

Pokud vám vinná réva nasadila mnoho hroznů, snadno by se mohlo stát, že by všechny nedorostly a nedozrály. Doporučujeme tedy některé hrozny odstranit. Na keři nechte ty nejlépe vyvinuté hrozny, a to v počtu 1 hrozen na jeden letorost, tj. cca 6–10 hroznů na keř.

Postřik proti plísni šedé

Čas na preventivní postřik proti plísni šedé nastává právě v tomto období. Jednak – zejména za deštivého léta – je pro plíseň nejlepší období, a za druhé víno bude postříkáno ještě dlouho předtím, než se budou jeho plody sklízet a konzumovat.

Další postřiky pak doporučujeme aplikovat v případě napadení padlím.

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Profilový obrázek

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků

1 Komentářů

  1. Profilový obrázek

    Dobrý den, přivítám radu, jakým účinným prostředkem bojovat proti plísni. Zkouším každoročně různá
    doporučení se střídavými úspěchy, vždy se ale na některém druhu vína tahle potvora objeví. Mám asi 10 hlav,
    6 druhů, pro vlastní spotřebu

Zanechte komentář

Zavřít