rostliny v kuchyni

Pokojové rostliny do kuchyně

Už jsme společně probrali ložnici a dětský pokoj, ale pojďme se podívat i na prostředí kuchyně, zda je možné zpříjemnit jej pokojovými rostlinami. Obecně se sice tvrdí, že do kuchyně se příliš rostliny nehodí a že se jim tam nedaří, ale přece jen nalezneme výjimky, díky nimž svou kuchyň povýšíme na dokonalou.

Bylinky do pracovní zóny

Dnes si snad již ani nedokážeme představit kuchyň bez čerstvých bylinek. A pokud nemáme zahradu, musíme si bylinky pěstovat právě v kuchyni, aby byly pěkně po ruce. Na vnitřní pěstování se hodí řeřicha, bazalka, pažitka, petržel, ale i rozmarýn, ozdobná paprika či ozdobný lilek. Takové zákoutí s bylinkami vás vždy přiměje uvařit něco výjimečného.

Další pokojové rostliny do kuchyně či kuchyňského kouta

Ale i jinak si můžete v kuchyni, pokud máte dost místa, dopřát ještě další rostliny. Teplé a vlhké prostředí svědčí masožravkám. Nenáročné na pěstování jsou voděnky, filodendron a zelenec. Pokud máte v kuchyni tmavý kout, zvolte popínavý břečťan.

filodendron do kuchyně - Pokojové rostliny do kuchyně

Pokojové rostliny do kuchyně s jídelnou

Do kuchyně s jídelnou už můžete více experimentovat, neboť máte větší prostor a také se již neomezujete jen na prostředí kuchyně. Do těchto velkých pokojů se výborně hodí fíkus, domácí ibišek, nebo kapradina ledviník ztepilý – vytvoří totiž překrásnou atmosféru k svátečnímu obědu nebo večeři s přáteli.

Květiny na jídelní stůl

A jakými květinami ozdobit jídelní stůl? Můžete použít řezané květiny do vázy – tady se nabízejí chryzantémy, gerbery, tulipány, kopretiny. Nebo zkuste pokojové rostliny v květináči, které kvetou. Zde máte na výběr gerbery, fialky, kalanchoe, menší domácí ibišky.

A které květiny do kuchyně nepatří?

Obecně platí, že do kuchyně se nehodí veškeré jedovaté rostliny, dále pak rostliny, které vyžadují chladné prostředí (brambořík), nebo příliš velkou péči (myrta).

Takže neváhejte a rozhodně si nějaké rostliny do kuchyně pořiďte, protože vám poslouží hned dvakrát: zpříjemní vám vaření a vyčistí vzduch od škodlivin!

 

TIP:

 
Rostliny, sazenice, semínka, truhlíky, potřeby na zahradu a mnoho dalšího můžete zakoupit v ONLINE ZAHRADNICTVÍ ZDE
 

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

Zanechte komentář

Zavřít