terárium

Rostliny do terária

I do terária si kromě oblíbeného živočicha musíte pořídit rostliny, a to především proto, abyste svému zvířecímu miláčkovi vytvořili prostředí, které bude podobné tomu, co má ve své domovině. Jak ale správné rostliny vybrat?

Prostředí terária

Především se musíme zaměřit na prostředí terária. Máte spíše pouštní terárium, nebo snad tropické, subtropické, či mírné? To zjistíte podle druhu chovaného živočicha a hlavně podle teploty, která v teráriu panuje. Pouštní terárium je písčité a velmi teplé (40 °C), tropické je také teplé (30 °C), subtropické pak má teplotu 25 °C a terárium se živočichem z mírného pásu teplotu kolem 20 °C. A právě podle tohoto původního prostředí vybíráme i rostliny.

Podmínky pro pěstování rostlin

Téměř všechny rostliny do pouštních, tropických a subtropických terárií budou trpět nedostatkem světla a tepla. Vhodným řešením je instalovat do terária osvětlení a topení – což bude ostatně vyžadovat i zvířátko.

tlustice terárko - Rostliny do teráriaRostliny vhodné do suchého a teplého terária

Do suchého terária se hodí indonéská liána potos (šplhavec), dále pak tlustice (Crassula), pepřinec (Peperomia) a tilandsie. Hodí se i lopatkovec, monstera, fíkus a různé druhy mechů, které dobře zadržují vodu. Vhodné jsou i kaktusy, sukulenty a některé druhy menších palem.

Rostliny vhodné do vlhkého terária

Do vlhkého a méně teplého terária se hodí dračinec, ledviník, zelenec, poděnka či toulitka (Anthurium), Echmea, vrísea a guzmánie.

Nevhodné rostliny do terária

Do žádného terária se nehodí jedovaté rostliny, protože by je mohlo zvířátko pozřít. Jsou to zejména diefenbachie, datura, oleandr, brambořík (Cyclamen) a dipladénie. Pak se také nehodí rostliny, které potřebují v zimě jiné prostředí než létě – tj. výrazně chladnější – to by totiž nebylo vhodné pro zvířátko: sem patří zejména myrta, čajovník, olivovník, granátové jablko, citrusy, vavříny a kamélie.

 

TIP:

 
Rostliny, sazenice, semínka, truhlíky, potřeby na zahradu a mnoho dalšího můžete zakoupit v ONLINE ZAHRADNICTVÍ ZDE
 

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

 

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

1 Komentářů

Zanechte komentář