Wreath autumn or winter decoration on the door

Podzimní věnec na dveře – je krásný a vydrží

Vyrobit podzimní věnec na dveře je dobrý nápad hned z několika důvodů: jednak s ním můžete přivítat podzimní atmosféru, dále přidat do vašeho domu dekorativní prvek a zabavit se při jeho výrobě za prodlužujících se večerů (nebo zapojit vaše ratolesti). A věřte, není to vůbec těžké!

Co budete na věnec potřebovat

  • Kruhový podklad pro věnec: Můžete použít kruh z pěnového materiálu, ratanu nebo i využít základ staršího věnce, který takto efektně zrecyklujete.
  • Podzimní listí: Nasbírejte si různé druhy listí, které máte teď v příroděk dispozici. Barvy podzimního listí jsou od žluté, přes oranžovou a červenou až po hnědou a od toho se bude odvíjet i barevná paleta vašeho věnce.
  • Doplňky: Ke tvoření můžete použít další dekorace, jako jsou dýně (menší ozdobné druhy, ty velké si nechte na Halloween), sušené květiny, šišky, kaštany, šípky apod. Můžete také použít kousky látek nebo stuhy – to záleží na tom, zda chcete věnec čistě přírodní, anebo modernější.
  • Tavnou pistoli: Pro připevnění listí a dekorací k podkladu je nejlepší využít tavnou lepicí pistoli, kterou necháte důkladně nahřát, ostatní materiály (např. oboustranná lepicí páska) tolik nelepí, a navíc nevypadají příliš esteticky.
  • Šňůrka nebo stuha: Pro zavěšení věnce na dveře použijte dostatečně dlouhou šňůrku nebo stuhu.
vence - Podzimní věnec na dveře – je krásný a vydrží

Zdroj foto: envato

Jak při výrobě věnce postupovat

  1. Připravte si všechny materiály arozhodněte se, jak velký chcete mít věnec;podle toho materiály volte, vyzkoušejte a před připevněním si ověřte, že jich máte dostatek.
  2. Jakmile jste s návrhem spokojeni, začněte připevňovat listí k podkladu pomocí tavné pistole. Listí můžete uspořádat v několika vrstvách, aby byl vytvořen dojem plného vzhledu.Můžete ho lepit přes sebe, uspořádat v řadách nebo kruhových řadách kolem věnce. Můžete také střídat barvy tak, že například jedna řada listů bude žlutá, další oranžová atd.
  3. Jakmile máte přilepenou základní vrstvu listí, chvilku počkejte, aby mělo listí dost času zaschnout. Pak můžete přidat další dekorace, jako jsou drobné okrasné dýně, květiny, šišky a stuhy. Ujistěte se, že jsou pevně připevněny.
  4. Pro zavěšení připevněte k věnci šňůru nebo stužku, abyste jej mohli zavěsit na dveře. Ujistěte se, že místo zavěšení je dostatečně pevné.
  5. Závěrečná kontrola – prohlédněte věnec, který je teď zavěšený (předtím ležel na stole) a zkontrolujte, zda jsou všechny jeho části dobře připevněny. Pokud se něco mezitím povolilo, opravte to pomocí tavné pistole.

A proč se vlastně takové věnce na dveře vyrábějí? Dodává to našim domovům útulný vzhled a je to také znamení, že si vážíme našich návštěv, které věncem vítáme.

Zdroje: www.wikipedia.org, www.pixabay.com, www.abecedazahrady.cz

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

Zanechte komentář

one × 2 =