vánoční výzdoba

Venkovní vánoční dekorace. Jaká může být ve vaší zahradě

Vánoční dekorace nemusíte mít jen v interiéru, ale pokud máte zahradu, docela pěkně působí i v exteriéru. Jen je zapotřebí zvolit ty pravé a odolné a také dodržet určité sjednocení ozdob.

vánoční věnec - Venkovní vánoční dekorace. Jaká může být ve vaší zahraděPřírodní dekorace

Jste-li vyznavači minimalistického stylu, nejspíš zvolíte dekorace přírodní. Mezi ty nejjednodušší patří stromy a keře, které mají v zimě barevné plody (rakytník, hloh, dřišťál, tis), ty vám vyzdobí zahradu zcela samy a bez dalších investic. Na dveře si pak můžete zavěsit věnec vyrobený výhradně z přírodních materiálů – proutků, větviček, šišek, kaštanů, skořápek ořechů a barevných plodů.

 

vánoce dekorace - Venkovní vánoční dekorace. Jaká může být ve vaší zahradě

Světelné dekorace – na venkovní osvětlení

Na zcela opačné straně spektra stojí světelné ozdoby. Ty upoutají pozornost na dálku, vyžadují však instalaci (nejlépe odbornou) před adventem, a také jsou cenově dost náročné – a to nejen jejich pořízení, ale i provoz (elektřina). Děti je ale milují asi nejvíc ze všech venkovních ozdob.

vánoční ozdoby - Venkovní vánoční dekorace. Jaká může být ve vaší zahradě

Starší ozdoby na venkovní stromeček

Nemáte okrasný stromeček ani se vám nechce investovat do venkovního osvětlení? Pak sáhněte do ozdob na vánoční stromeček, vyberte ty starší anebo dostatečně odolné, a pověste je na venkovní, nejlépe jehličnatý stromek. Ovšem působivé dekorace vznikají i po zavěšení na opadavý strom – např. na vrbu.

Když mrzne, tak ledové ozdoby

Velmi výrazné ozdoby vzniknou, když do formiček na cukroví (pracny, košíčky) dáte korálky, malé plody aj. a to celé zalijete vodou a necháte v mrazáku zmrznout. Nezapomeňte před definitivním zmrznutím přidat provázek nebo háček. Bohužel, tyto ozdoby vydrží venku, jen dokud nepřijde obleva.

obraz - Venkovní vánoční dekorace. Jaká může být ve vaší zahraděPapírové vystřihovánky do oken

Tyto ozdoby nejsou v pravém smyslu slova venkovní, ale budou zvenčí pěkně vidět. Zvolte vánoční motivy – stromy, kostelík, domečky, vločky… K jejich výrobě vám stačí bílý papír, protože ten nejlépe vynikne. A když si nejste jisti svým talentem na malování, jednoduše si motivy stáhněte z internetu, vytiskněte a vystřihněte.

 

TIP:

Rostliny, sazenice, semínka, truhlíky, potřeby na zahradu a mnoho dalšího můžete zakoupit v ONLINE ZAHRADNICTVÍ ZDE
Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

Zanechte komentář

six + ten =