zahradni naradi

Ukliďte si zahradní domeček hned na jaře

Zahradní domeček je nepostradatelným pomocníkem každého zapáleného zahradníka. Ale znáte to, často se postupem času zanese různými věcmi, které se hodí nebo by se někdy mohly hodit. Proto je lepší čas od času udělat v zahradním domečku pořádek – a nejlépe hned na jaře, aby další věci nepřibývaly.

Všechno ven

Protože do zahradního domečku se jen těžko vejde dospělý člověk se vším tím harampádím, aby jej urovnal, lepší cesta vede tudy: všechno vybavení zahradního domečku vyneste ven. Tam budete mít více místa a lépe se vám bude rozhodovat, co se kterým předmětem udělat.

Sekačka

Všichni máme v domečku sekačku, abychom mohli udržovat trávník v požadovaném stavu. Sekačka však na jaře potřebuje servis a seřízení, takže ji svěřte odborníkovi. Tím se vám aspoň na čas uvolní místo.

sekacka scaled - Ukliďte si zahradní domeček hned na jaře

Zdroj foto: envato

Vertikutátor

Mnozí z nás mají již i vertikutátor, kterým odstraňují mech a plevel z trávníku. Není třeba dávat jej do servisu, ale měli byste jej vyčistit, prohlédnout, zda jsou všechny součástky v pořádku, a upevnit na něj nástavec, který se používá teď na jaře – ten hrubší.

Velké zahradní nářadí

Velké zahradní nářadí, jako jsou hrábě, motyka, lopata, rýč atd., očistíme a postavíme zpět do domečku, nejlépe k některé z postranních stěn. Tam nebude překážet a zároveň se k němu lehce dostaneme.

Malé zahradní nářadí

Malé zahradní nářadí (nůžky, sázecí lopatky, malé motyčky) očistíme a dáme na police tak, abychom na ně dobře dosáhli. Přece jen je to nářadí, které se používá docela často, takže je nutné, aby nebylo ani moc nízko, ani moc vysoko.

Květináče, truhlíky

Květináče a truhlíky na jaře očistíme od staré hlíny a nečistot a necháme je na sluníčku vyschnout. Nemusíme je již uklízet zpět do domečku, protože je budeme brzy potřebovat. Květináče se nám hodí i na přesazování pokojových rostlin. Truhlíky osázíme muškáty a dalšími dlouho kvetoucími rostlinami a dáme na okna.

Závěsný systém

Do zahradního domečku se velmi hodí závěsný systém, který dáme na jednu jeho stranu. Zde můžeme zavěsit všechno náčiní, které má poutko nebo ouško. Dále sem můžeme zavěsit různé košíky či tašky se semínky, drobnými předměty apod.

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

Zanechte komentář