topeni

Pozitiva vytápění kapalným plynem

7.1.2021
1 231 Zobrazení

Kupujete nový dům nebo stavíte chatu a v dané lokalitě nemáte přístup k přípojce zemního plynu? Nezoufejte, i v tomto případě můžete využít cenově dostupné a ekologické vytápění kapalným plynem. Skvělým řešením je palivová nádrž.

Cena a rychlost instalace

Pokud pomineme elektrické kotle, představuje <top> nejlevnější možnost vytápění (nejen) obytných objektů. Kondenzační plynové kotle mají tu výhodu, že dokáží spalovat zemní plyn, ale i kapalný propan. Pokud by v budoucnu k vašemu pozemku byla dovedena instalace zemního plynu je přechod opravdu jednoduchý. Stačí vyměnit trysky.

Využití plynové nádrže s sebou nese řadu pozitiv. Tím největším je nezávislost. Pokud dojde k problému v rozvodné síti, Vás se netýká. Musíte se pouze postarat o to, abyste měli dostatečné množství plynu a případě objednat doplnění.

Ceny palivových nádrží se obvykle pohybují kolem 50 000 Kč, ale existuje i možnost pronájmu. Využitím této možnosti může podstatně snížit pořizovací náklady a navíc získáte pravidelný servis v ceně pronájmu.

Ekologie na prvním místě

Naše planeta má stále více obyvatel, což má nezanedbatelný vliv na množství produkovaných zplodin a především oxidu uhličitého. Proto hledáme stále efektivnější a ekologičtější možnosti vytápění. Vytápění kapalným plynem je velmi ekologické, cenově dostupné a vysoce efektivní řešení.

Ano, z ekonomického hlediska je sice výhodnější topit uhlím, ale od roku 2022 vstoupí v platnost omezení umožňující používat pouze kotle emisní třídy 3 a vyšší, a to znamená náklady na výměnu kotle. Navíc kotle na tuhá paliva obvykle vyžadují také investici ve formě lidské práce a času. A pořád tu máme životní prostředí, o které musíme dbát.

V případě plynových kotlů obvykle stačí otočit knoflík a jednou za čas zavolat revizního technika, který plynovou instalaci zkontroluje. Zkrátka a jednoduše, vytápění kapalným plynem je šetrné k životnímu prostředí a do budoucna se vyplatí.

——————-Komerční článek——————–

Zanechte komentář