čaj s citronem

Nemoci a potíže, které vám vyřeší citron

Citron můžeme považovat za jeden ze zázračných druhů ovoce. Podívejte se s námi na různé nemoci a potíže, které vám dokáže vyřešit jeden obyčejný citron!

Nastartování organismu po ránu

Cítíte se ráno úplně vyčerpaní a bez energie. Vypijte sklenici vody, do které jste vymačkali jeden citron. Takováto kůra, pokud ji budete dodržovat několik dní po sobě, vám pročistí krev, zrychlí metabolismus a budete se cítit jako znovuzrození.

Stimulace střev a předcházení zácpě

Pokud často trpíte na zácpy, zkuste vypít hned po ránu 2 sklenice teplé vody s vymačkanou šťávou z jednoho citronu. Citron působí jako dobrý stimulant trávení.

Citron snižuje horečku

Citron přidaný do horkého čaje (černého, zázvorového, heřmánkového apod.) je jedním z přírodních prostředků, jak snížit horečku, a pomáhá i při zimnici.

Citron proti kašli a nachlazení

Vymačkaná šťáva z citronu smíchaná s vymačkanou šťávou z ananasu a troškou medu je výborný prostředek proti kašli a nachlazení.

citron - Nemoci a potíže, které vám vyřeší citron

Pryč s bolestí hlavy

Citron přidaný do horkého čaje úspěšně odstraňuje úporné a dlouhotrvající bolesti hlavy.

Příjemný dech

Chcete mít příjemný dech po celý den? Dejte si několikrát denně lžičku citronové šťávy nebo citronové šťávy smíchané s medem.

Krásné vlasy

Šťávu z jednoho citronu si vmasírujte do umytých vlasů a nechte působit třeba i přes noc. Vlasy budou krásné, lesklé a čisté.

Bílé zuby bez zubního kamene

Zředěnou citronovou šťávou si čistěte zuby a uvidíte, že je budete mít přirozeně bílé (citron má bělicí účinky) a zbavíte se i obtížného zubního kamene.

Vybělené nehty a konec zánětů nehtového lůžka

Máte zažloutlé nehty nebo trpíte často záněty nehtového lůžka? Pak zkuste citronovou lázeň pro nehty. Ponořte do šťávy v citronu postižené nehty, nechte cca 20 minut působit, nebo použijte citronovou šťávu jako zábal, nehty potřete šťávou, zabalte do ručníku a nechte působit tak dlouho, dokud vám to bude příjemné. Nehty budou krásně vybělené a nehtová lůžka zdravá.

Citronové slupky proti molům

Pokud vám dojde levandule, nezoufejte a dejte do skříně s oblečením slupky z citronu. Odpuzují moly stejně účinně.

Přinášíme rady, typy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

 

Profilový obrázek

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

Zanechte komentář