okurky

Jak si vyrobit okurkovou vodu a jaké má zdravotní přínosy?

Pití okurkové vody je skvělý způsob osvěžení v létě a také způsob, jak zlepšit své zdraví. Jedná se o vodu, do které jsme přidali na plátky nakrájenou okurku. Tento nápoj vypadá skvěle například ve džbánu s vodou. Příprava je jednoduchá a navíc tak vodu obohatíme o mnoho účinných složek okurky bez zbytečných kalorií navíc. Okurková voda tak zvyšuje váš celkový příjem živin. Pitná voda je důležitou součástí jakékoli zdravé výživy, takže mírné vyladění receptury pro zlepšení jejího dopadu je moudrá volba.

Živiny v okurkové vodě

Okurky se skládají převážně z vody, což je důvod, proč je tento typ ochucené vody tak oblíben v detoxikačních programech. Tento nápoj má zemitou, osvěžující chuť okurky, obsahuje mnoho dalších živin a aktivních složek. Okurková voda vám pomůže doplnit hladiny vitamínu C, beta-karoten, mangan, molybden a různé další antioxidanty, včetně cucurbitinu. Okurky také obsahují oxid křemičitý, který má řadu pozitivních účinků na tělo. A co je nejdůležitější, je to lahodná a jedinečná změna klasické sklenice vody.

Přínosy okurkové vody

Některé z mnoha výhod okurkové vody zahrnují péči o pleť, ztrátu hmotnosti, chronické onemocnění, kardiovaskulární zdraví a hustotu kostí, mimo jiné.

Péče o kůži

Existuje řada antioxidantů a antioxidačních vitamínů, které jsou obsaženy v okurkách. Tyto antioxidanty mohou pomoci se zdravím kůže, protože antioxidanty jsou schopné neutralizovat volné radikály, což snižuje oxidační stres, který může vést k vráskám, stárnutí, skvrnám, a uvolňuje kůži při stárnutí.

Ztráta váhy

Okurková voda je velmi dobrá v tom, že vás naplní, a vy pak nebudete mít chuť na další jídlo. Navíc, naše tělo si kolikrát myslí, že je hladové, a přitom má jen žízeň. Pokud budete pít dostatečné množství okurkové vody, zabráníte zbytečnému přejídání a svačinami mezi jídly, které mohou ovlivnit jakoukoli dietu.

okurková voda2 199x300 - Jak si vyrobit okurkovou vodu a jaké má zdravotní přínosy?
Problémy se srdcem

Okurková voda je vynikajícím způsobem, jak zvýšit hladinu draslíku, což je životně důležitý elektrolyt pro celkové zdraví. Draslík také působí jako vazodilatátor, který snižuje krevní tlak a snižuje napětí na kardiovaskulární systém, čímž se snižuje riziko aterosklerózy, srdečních záchvatů, mrtvice a koronárního srdečního onemocnění.

Hustota kostí

Přestože v okurkové vodě není mnoho minerálů, obsahuje mezi jinými stopové prvky oxidu křemičitého a manganu. To může přispět k posílení kostí a snížení rizika osteoporózy, nemocí, které se projevují při stárnutí.

Rakovina

Okurky obsahují jedinečnou směs zvanou cucurbitin, která působí jako silný antioxidant v těle. V minulých letech byla tato sloučenina předmětem velkého výzkumu a bylo zjištěno, že pití okurkové vody může snížit riziko rakoviny prostaty.

Detoxikace

Pití vody s okurkou znamená pití velkého množství vody, což může pomoci vyplavit z těla toxiny a zvýšit močení. To znamená, že toxiny ve vašem těle budou odstraněny rychleji, což sníží napětí vašeho metabolického systému.

Síla svalů

Jednou z jedinečných složek okurky je křemík, což je minerál, o kterém se málokdy diskutuje ve vztahu k lidskému zdraví. Je to však důležitá součást pojivové tkáně v těle, a proto může pomoci růstu svalů a jejich tónování.

Jak si vyrobit okurkovou vodu?

Vytvoření vlastní vody z domácích okurek je preferovanou metodou pro pití tohoto nápoje, protože je to levné a velmi snadné k přípravě.

  • Krok 1 – Vyčistěte a nakrájejte okurku (3-4 plátky na sklenici nebo celou okurku na džbán).
  • Krok 2 – Naplňte džbán/sklenici studenou vodou a přidejte okurky.
  • Krok 3 – Přidejte led, abyste udrželi okurky ponořené a zajistěte, aby se živiny uvolňovaly do vody.
  • Krok 4 – Nechte nápoj odstát nejméně 10-15 minut před pitím.
  • Krok 5 – znovu použít stejné okurky s další vodou; po 24 hodinách vyhoďte okurky.

Okurková voda

Okurková voda je osvěžujícím nápojem v létě a také skvělým způsobem, jak doplnit různé živiny v rámci pitného režimu. To vše bez přidání kalorií (okurky obsahují velice málo kalorií). Navíc jednu okurku můžete používat celý den, takže je příprava okurkové vody velmi levná. Na konci dne se rozhodněte, zda okurku sníte v rámci zeleninového salátu nebo jej vyhodíte.
 

Bylinky a produkty z bylinek můžete zakoupit v eshopu ZDE

 

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Zajímám se o bylinky a alternativní medicínu. Zabývám se tradiční čínskou medicínou, jihoamerických bylinek či klasických českých léčivek. Dalším mým koníčkem je zahrada a pěstování rostlin, nebo právě bylinek. Ráda píšu právě o těchto tématech.

Zanechte komentář