lneny pytlik

Zero waste nakupování může vypadat i atraktivně, aniž byste přestali šetřit přírodu

21.1.2022
992 Zobrazení

Pokud nakupujeme ovoce a zeleninu, bývá obvykle největším nešvarem používání velkého množství plastových sáčků. Mnohdy bychom se jim rádi vyhnuli, ale nechceme-li nakupovat pouze jednotlivé kusy, obvykle se bez nich neobejdeme.

Řešení je však snadné. Pokud to myslíte se svým vztahem k přírodě vážně, naučte se nosit správné sáčky na nákupy s sebou.

lnene pytliky - Zero waste nakupování může vypadat i atraktivně, aniž byste přestali šetřit přírodu100 a více použití na jeden sáček

Nenechte se mýlit, lehké sáčky z organzy nebo například z juty vám v tašce mnoho místa nezaberou. Můžete si pořídit různé barvy i velikosti a vždy tak budete mít po ruce takový, který právě využijete.

Nákupu v obchodních řetězcích se bát nemusíte – většina z nich má již na pokladnách nebo váhách v oddělení ovoce a zeleniny nainstalovaný speciální program, který si umí s jiným než běžným tenkostěnným igelitovým sáčkem poradit. Nenaplatíte tak ani o korunu víc, než doopravdy musíte. A jako bonus vám sáčky také dlouho vydrží, a přitom je lze bez omezení prát i sušit.

Vyhněte se zbytečné manipulaci

Sáčky z přírodních a prodyšných materiálů mají však ještě jednu výhodu – uskladněné plody v nich vydrží dlouho čerstvé. Nakoupené zboží tak můžete uskladnit přímo v nich třeba do spíže nebo do regálu s potravinami a odebírat brambory, cibuli či třeba mrkev podle potřeby. Použít je však samozřejmě lze i na pečivo nebo na některé produkty z bezobalových obchodů. V tomto směru také nijak omezeni nejste.

jutove sacky 600x388 - Zero waste nakupování může vypadat i atraktivně, aniž byste přestali šetřit příroduUdělejte si ve svých zásobách pořádek

Chcete mít vždy dokonalý přehled o tom, co máte doma právě k dispozici či jednoduše nechcete při nákupu dávat jablka do sáčku, v němž jste minulý týden uchovávali třeba cibuli? Není nic jednoduššího, než si pořídit modely s odpovídajícími obrázky.

Specialisté na textilní obaly od značky Saketos mají pro vás připravenu celou řadu možností. A jako bonus si můžete sáčky a další výrobky také personifikovat. Nechte je opatřit nápisem, který se vám líbí, a použijte je třeba jako originální a zároveň recyklovatelný obal na dárek. Vyberte si jednoduše podle barvy, materiálu nebo rozměrů na Saketos.cz.

———-Komerční článek———-

Zanechte komentář

Zavřít