vanocni svicen

Adventní věnec, který není věncem. Vůbec neubírá na kráse

Adventní věnec rovný: Další možností, jak se vyhnout vázání klasického věnce, je vyrobit si tzv. „rovný“ věnec. Celý útvar bude v jedné lince, ale to mu vůbec neubírá na kráse. Ostatně, posuďte sami.

Co budete potřebovat

Na rovný věnec budete potřebovat:

  • jakoukoliv základnu, která bude široká aspoň 5 cm a dlouhá aspoň 20 cm – může být z proutí, ze dřeva, ale může to být i delší větvička z jehličnanu,
  • 4 stojánky na svíčky,
  • 4 svíčky (klasické, nebo čajové),
  • další ozdoby (přírodní i umělé),
  • tavnou pistoli a náplně.
vanocni podnos - Adventní věnec, který není věncem. Vůbec neubírá na kráse

Zdroj foto: pixabay

A jak byste měli postupovat

Nejvyšší pozornost byste měli věnovat základně – musí být dostatečně stabilní, aby se nepřevrátila a nezpůsobila požár. Jednolitý kus dřeva (měkkého, aby se do něj daly zabodnout stojánky) je asi nejlepší, ale i pevně spletené proutí je vhodné. Samotná jehličnatá větvička bude lépe držet, když ji přilepíte k dřevěnému prkénku. Chcete-li základnu ještě nějak ozvláštnit, nastříkejte ji bílou, stříbrnou nebo zlatou barvou – podle toho, jakou jste si letos zvolili za základní vánoční barvu. Do základny zabodněte stojánky na svíčky a do nich dejte svíčky. Kolem svíček přilepte pomocí tavné pistole přírodniny (šišky, kaštany, celou skořici, ořechy) nebo umělé ozdoby (na vánoční stromeček, stužky apod.). Pokud je samotná základna vyšší (dřevo, spletené proutí), také je možné ji po stranách dozdobit přírodninami nebo stužkami.

TIP: Nechce se vám nic složitě vyrábět? Pak si svíčky a ostatní ozdoby jen vyskládejte na podnos. Vypadá to velmi elegantně. Jenom dávejte pozor, aby vám svíčka neprohořela až dolů a nezapálila zbytek.

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

Zanechte komentář