zahradniceni

Sezóna už klepe na dveře. Tady jsou letošní zahradnické hity!

Zajistěte si trvalý přísun zdraví prospěšných darů přírody. Ať už se chystáte pěstovat rostliny doma nebo na zahradě, letos vás čeká bohatá sklizeň! Pusťte se směle do pěstování rajčat či paprik. Anebo bude vaším záměrem voňavá bylinková zahrádka? Stačí se jen šikovně vybavit.

Přečtěte si, jak získat vyšší výnosy nebo jak sklízet během čtyř ročních období hned několikrát. Pěstování je snadné, když máte po ruce správné hobby nářadí, anebo rovnou zahradnické potřeby za dostupnou cenu, kterými nepohrdnou ani profesionální zahradníci. V těchto dnech jaro zavítá na práh vaší krásné, možná i okrasné zahrady, a tak vám venku pomůžou zahradnické tipy na trendy květináče, kvalitní substráty či osvědčené hnojivo NPK. Jak vyplývá z dat největších online zahradnictví u nás, s blížící se sezónou berou Češi nejedno internetové zahradnictví útokem.

Moje zahrada, můj hrad

Každá zahrada něco stojí, ať už ji zastřešuje pěstební stan, skleník, anebo pouze širé nebe. Proto je dobré inspirovat se tím, co hýbe světem pěstování rostlin.

TIP: Komplexní holandská hnojiva BioNova

Kdo nepodcení hnojení, tomu se zelení!

Prémiová výživa, tj. základní hnojivo spolu s vhodnými doplňky (např. kořenový stimulátor), přitom nemusí stát majlant, aby vám přinesla okouzlující úrodu.

Vaše rostliny si díky přísunu kvalitních živin vybudují (nad)přirozenou obranyschopnost a vy nebudete muset tolik řešit problémy, které typicky představují škůdci na paprikách nebo kdekoliv jinde či jiné choroby rostlin. Na druhou stranu, efektivní ochrana rostlin proti škůdcům a chorobám není na škodu, zejména při pěstování outdoor.

Pěstujete v půdě? Tak si užívejte bio sklizeň! A myslíme tím 100% bio, ne bio kvalitu ovoce a zeleniny ze supermarketu. S holandskou značkou BioNova získáte profesionální 100% organické NPK hnojivo spolu s výživovými doplňky (vitamíny, aminokyseliny, enzymy ad.), aniž byste museli sáhnout hluboko do kapsy.

Zákazníci jednoho z nejpopulárnějších českých e-shopů s potřebami pro zahradničení na něj už delší dobu jednoduše nedají dopustit, a to zejména v kombinaci s těmito substráty, které nabízejí jednoznačně nejlepší poměr ceny a výkonu na trhu, ať je vaší volbou prvotřídní rašelinová směs nebo drcená kokosová vlákna.

Kromě toho, že vám budou vlastnoručně vypěstované bylinky, ovoce či zelenina po chuti jako ještě nikdy předtím a naplno objevíte jejich pravou přírodní esenci, bude vás při práci na zahradě hřát na srdci blahodárný pocit z toho, že přidáváte ruku k dílu a pomáháte vytěžované planetě dýchat.

Hydroponické systémy zase vyžadují minerální hnojiva, případně kombinovanou, organo-minerální variantu. Ať už se vydáte jakoukoliv cestou pěstování rostlin, na trhu je z čeho vybírat jak v začátcích, tak pro komerční účely, což ostatně potvrzuje i majitel Higarden.cz Václav Váňa: „Výhodou našeho e-shopu i kamenné prodejny v Praze je široký sortiment zboží, které naskladňujeme každý den. Primárním záměrem je poskytovat servis v té nejvyšší možné kvalitě, ale i přesto držet příznivé ceny. Stálí zákazníci se navíc těší z věrnostních slev. V nabídce máme mnoho značek hnojiv jako Plagron, Advanced Nutrients, Canna, Atami. Naši zákazníci si obzvláště oblíbili značku BioNova. Oceňují, že je 100% bio a na chuti plodů je to znát. BioNova disponuje pestrou paletou doplňků pro pokročilé a základní hnojivo se snadno používá, takže je vhodné i pro začátečníky.“

hnojivo - Sezóna už klepe na dveře. Tady jsou letošní zahradnické hity!

Zdroj: Higarden.cz

Sezóna několikrát do roka

Zahrada neznamená pouze prostor před domem nebo chatou. Zahradu můžete mít kromě skleníku také na chodbě v paneláku, v kuchyni, zkrátka kdekoliv, kde se připojíte k elektrické síti. Pak už je vám jedno, co je venku za počasí a můžete se stát soběstačnými z hlediska zdravého stravování. Stačí jen vybrat pěstební stan neboli growbox. Doporučujeme zejména různé LED sety, které už obsahují veškeré komponenty od samotného stanu, přes vzduchotechniku, květináče až po úsporný zdroj umělého osvětlení rostlin, dokonale imitující sluneční paprsky.

TIP: Vše pro potřeby hydroponie za super ceny!

V otázce indoor pěstování je ve světě pěstitelství čím dál populárnější metoda hydroponie a plusové body mezi zahradníky a pěstiteli ze všech koutů světa neustále získává také nejčistší pěstební metoda vůbec, a sice aeroponie, která nevyžaduje vůbec žádný substrát. Hnojiva pro hydroponii aplikovaná přímo na obnažený kořenový systém rostlin, visící volně ve vzduchu, zaručují vysoké výnosy. Například nejprodávanější aeroponické systémy Aeroflo využívají stejné technologie jako americká NASA pro výzkum kultivace rostlin ve vesmíru.

Skvělou zprávou pro všechny pěstitele, kteří dosud zalévali výhradně ručně, je fakt, že dnes už nepotřebujete uskutečnit ani tak vysokou investici, ani nemusíte být napůl botanik, abyste mohli naplno využívat benefitů, které tato pěstební metoda představuje. Věděli jste, že existují prakticky bezúdržbové hydroponické systémy easy2grow (na obrázku), které vydrží bez obsluhy i celé týdny, přičemž nepřijde ani kapka vody nazmar?

hydroponie 455x600 - Sezóna už klepe na dveře. Tady jsou letošní zahradnické hity!

Zdroj: Higarden.cz

Vybírejte zahradnické potřeby u odborníků, kteří rozumí vám i rostlinám

„Vztah se zákazníkem pro nás nekončí odesláním objednávky. V tomto ohledu také od začátku kultivujeme trh s potřebami pro zahradníky a pěstitele. V případě, že zákazník potřebuje pomoct s produktem, ať už je to kalibrace pH metru, instalace vzduchotechniky nebo cokoliv jiného, stačí zavolat na naše číslo či poslat dotaz e-mailem. Máme tu šikovné, erudované odborníky, kteří jsou mu obratem k dispozici“, vysvětluje Václav Váňa z Higarden.cz.

To byl tedy krátký návod na to, jak si vypěstovat fantastickou úrodu bez potu, dřiny a nervů. Věříme, že nadšeným zelenáčům pomůže zdárně odstartovat sezónu a zkušenějším pěstitelům se zase jistě bude hodit tip na výhodný nákup. Pěstování by totiž podle nás mělo být obzvlášť v této době jen a jen čirou radostí a zábavou. Teď už navíc víte, kde vám s výběrem rádi poradí.

——————Komerční článek——————-

Zanechte komentář