vanocni miska

Adventní věnec v misce. Nemusíte vázat větvičky na korpus

Pokud jste tvořiví a máte rádi netradiční věci, pak se vám určitě bude líbit adventní věnec v misce. Má to i své výhody – nemusíte vázat větvičky na korpus.

Co budete potřebovat

Na adventní věnec v misce budete potřebovat:

  • jednu kovovou misku,
  • aranžovací hmotu,
  • mech, lišejníky, trávy, květiny,
  • šišky a jiné přírodniny,
  • ozdoby na vánoční stromeček,
  • stojánky na čajové svíčky,
  • 4 čajové svíčky.

A jak budete postupovat

Kovovou misku omyjte, odmastěte a nechte uschnout. Vložte do ní dostatečné množství aranžovací hmoty na květiny a navlhčete ji. Do hmoty můžete zapíchnout různé trávy, květy, položit na ni mech a různé druhy lišejníků, které vytvoří kouzelnou atmosféru. Nezapomínejte pak během používání kontrolovat, aby aranžovací hmota byla stále vlhká. Do misky dále položte šišky, kamínky, kaštany, kousky celé skořice. Vše můžete proložit ještě vánočními ozdobami umělými (ale pozor: i tady platí, že méně je někdy více – já osobně bych nekombinovala víc jak 5 různých materiálů). Nakonec zapíchněte do mechu a aranžovací hmoty stojánky na svíčky a naplňte je svíčkami.

svicky - Adventní věnec v misce. Nemusíte vázat větvičky na korpus

Zdroj foto: pixabay

Plovoucí adventní věnec

Tento „věnec“ udělá radost především dětem. Do jakékoliv misky nalijte vodu a vložte 4 plovoucí svíčky (buď doma vyrobené ze skořápek vlašských ořechů a vosku, nebo koupené). Svíčky už nepotřebují žádnou dekoraci, ale můžete je doplnit třeba živými květy. Jen musíte dávat pozor nato, že plovoucí svíčky nevydrží po celý advent a měli byste mít v zásobě několik dalších, abyste vyhořelé kousky mohli v tomto plovoucím věnci nahradit. Výhodou tohoto věnce rozhodně je, že nemůže nic zapálit.

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

Zanechte komentář

seventeen + 6 =