venec priroda

Jak si uvázat adventní věnec doma. Vlastnoručně uvázaný udělá víc radosti

Jistě, můžete namítnout, že na trhu je tolik adventních věnců na výběr, tak proč bychom si jej měli vázat sami doma? No, pravda je taková, že vlastnoručně uvázaný věnec udělá víc radosti, bude vám doma vyzařovat energii, kterou jste do něj dali, a hlavně: uděláte si přesně takový, jaký chcete vy.

Co budete potřebovat

Na adventní (nebo jakýkoliv jiný) věnec budete potřebovat:

  • korpus na věnec (nabízí se polystyrenový, proutěný, slaměný),
  • větvičky jehličnatých stromů na obalení korpusu,
  • vázací drátek nejlépe v zelené barvě,
  • stojánky na svíčky (čajové nebo normální),
  • svíčky (4) – buď všechny stejné, nebo rozdělené podle velikosti – první se zapaluje nejdříve, bude tedy nejvyšší,
  • různé další ozdoby – přírodní (šišky, kaštany, suché květy), umělé (stužky, ozdoby na vánoční stromek),
  • tavnou pistoli a náplně do ní.
vence - Jak si uvázat adventní věnec doma. Vlastnoručně uvázaný udělá víc radosti

Zdroj foto: M.Hubáčková

A jak budete postupovat

Vyberte si korpus na věnec podle toho, jak chcete mít věnec velký a z jakého materiálu. Nastříhejte si na zahradě nebo v přírodě větvičky jehličnatých stromů. Hodí se túje, jalovec, borovice, jedle, méně už smrk, protože brzy opadá – smrkový věnec se hodí leda na studenou chodbu, mezipatro atd.. Větvičky nastříhejte tak, aby byly plus minus stejně velké. Vázací drátek si připevněte pevným okem ke korpusu a začněte vázat. Je jedno, jestli po směru hodinových ručiček, nebo proti směru, ale vždy tak, aby každá další větvička přišla silnějším koncem pod již uvázané větvičky (čili aby silné konce nebyly vidět). Nakonec vázací drátek zase pevně přivažte ke korpusu nebo začátku drátku. Na věnec zapíchněte stojánky na svíčky. Nabízí se tři varianty: buď klasicky 4 svíčky ve stejných rozestupech od sebe, nebo všechny 4 svíčky vedle sebe na jedné straně věnce, nebo 3 svíčky na jedné straně věnce a 4. přesně naproti. Od toho se bude odvíjet další zdobení věnce. V prvním případě budete stejné nebo podobné ozdoby klást mezi svíčky. Ve druhém budete různé ozdoby dávat na protilehlou stranu od svíček. Ve třetím případě bude nejvíce ozdob mezi skupinou svíček a protilehlou svíčkou. Na připevnění ozdob použijte tavnou pistoli (pozor na popáleniny).

TIP: Pokud chcete použít na věnec hořlavé materiály (přírodniny, látky, papír), silně doporučujeme použít čajové svíčky v kalíšcích, u kterých nehrozí převrhnutí a shoření celého věnce, potažmo požár celého bytu/domu.

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

Zanechte komentář