zavlazovat

Automatické zavlažovací systémy poznají sucho i déšť

Automatický zavlažovací systém díky senzorům rozezná období sucha i deště. Dá se k němu využít dešťová i užitková voda. Zadržováním dešťové vody ušetříte za vodu.

Jednou z výhod automatického zavlažovacího systému je možnost využití dešťové a užitkové vody. Přirozeně sesbíraná srážková voda obsahuje rozpuštěné plyny či látky zachycené průchodem atmosférou. Pokud ale použijete po filtraci, získáte kvalitní a měkkou vodu na zalévání. Značným ekonomickým přínosem automatické závlahy je úspora za platby na vodu. Pokud budete pro automatické zavlažování zahrady a trávníku využívat dešťovku, klesne vám spotřeba pitné vody í více než na polovinu.

destova voda - Automatické zavlažovací systémy poznají sucho i déšť

Zdroj foto: www.spravna-zahrada.cz

Dešťová voda a systém automatické závlahy

Pro průběžné zachytávání dešťové vody si můžete koupit různě velké nádrže. V nabídce jsou samostatné nádrže i kompletní sady s technologicky propracovanou filtrací, čerpací technikou a automatickou řídící automatikou. Instalace nádrží nevyžaduje předchozí betonáž, čímž se od dost sníží celkové náklady. Systém automatické závlahy se napájí dešťovou vodou sváděnou a zadržovanou ze střech. K tomu si nainstalujete jednoduchý filtr a ponorné čerpadlo, které automaticky vypíná při nízké hladině vody v nádrži. Při přeplnění během silného deště voda automaticky přeteče do trativodu nebo kanalizace. Využít srážkovou vodu je tedy snadné.

Automatický zavlažovací systém umí šetřit vodu

Automatické zavlažování trávníku a zahrady využívá výsuvné postřikovače, elektromagnetické ventily a vodovodní potrubí ukryté v půdě. Při automatickém otevření přívodu vody díky elektromagnetickému ventilu a ovládací jednotce se postřikovače vysunou a po ukončení závlahy se opět koncovky zasunou zpět pod povrch do pouzder. Ovládací jednotka má bezobslužný chod, i když jste třeba na dovolené. Srážková a půdní čidla odstaví v deštivém období systém z provozu.

———————Komerční článek——————-

 

Jako redakce portálu sazenicka.cz přinášíme pro naše čtenáře články, informace zejména pro milovníky pěstování a zahradničení. Připravili jsme rovněž databázi rostlin, kterou pro vás pravidelně aktualizujeme.

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků

Zanechte komentář

Zavřít