vrásčitá žena 750x400 - Nejlepší bylinky proti vráskám

Nejlepší bylinky proti vráskám

Čeká nás jaro a léto, tedy období, kdy se chceme hlavně líbit svému okolí. Pokud vás již trošku trápí vrásky, nezoufejte a pokuste se je zase „vyžehlit“ pomocí těchto bylinek.

Mrkev vnitřně i zevně

Zcela obyčejná mrkev dokáže opravu zázraky. Vnitřně ji můžete konzumovat jak syrovou, tak i vařenou, nebo si z ní v odšťavňovači vyrobit šťávu. Zevně pak zkuste obklad/masku ze syrové strouhané mrkve, která vám drobné vrásky v obličeji vyrovná již po několikerém použití.

Čekanka již na vás čeká

Tato skromná bylinka rostoucí všude podél cest je další bylinkou, která s vráskami dokáže zatočit. Sbírá se kořen i nať a pro účely čisté pleti bez vrásek budeme potřebovat obojí. Čekanku užíváme vnitřně a její užívání ještě doplníme dostatkem čisté pramenité vody, aby z našeho těla odvedla škodliviny. Vrásky se jako zázrakem vyrovnají. A jak tedy na to? Lžičku nadrobno nakrájené natě čekanky a nadrobno nastrouhaného kořenu zalijeme šálkem vroucí vody. Poté necháme cca 15 minut louhovat, scedíme a pijeme 2–3x denně 1 šálek po doušcích.

ekanka - Nejlepší bylinky proti vráskám

Zdroj foto: wikipedia                   čekanka

Divizna léčí i vrásky

Diviznu nikdo nepřehlédne, protože je to opravdu mohutná bylinka. A stejně tak mohutně dokáže zničit vaše vrásky. Diviznový nálev můžeme pít vnitřně nebo jej používat jako obklad na obličejové partie. 2 lžičky sušených květů zalijeme šálkem vroucí vody, necháme 10 minut louhovat a přecedíme přes čisté pláténko. Pijeme 1–2 šálky denně, ne však dlouhodobě. Nebo můžeme do nálevu namočit vatový tamponek a otírat s ním pleť tam, kde se potřebujeme zbavit vrásek.

Fialka jako olej

Z fialky si na vrásky připravíme léčivý olej. Hrst fialek nasbíraných za slunného počasí zalijeme kvalitním mandlovým olejem (cca 250 ml) a necháme v uzavřené lahvičce stát asi 3 dny. Poté přecedíme a uchováváme v lahvičkách z tmavého skla. Potíráme obličej – zejména tam, kde máme vrásky – podle potřeby.

Len

Asi byste nečekali, že vám s vráskami pomůže len. Ale je to tak. Tentokrát si však musíte koupit lněný olej zastudena lisovaný, protože ten byste v domácích podmínkách vyráběli jen těžko. Olejem si poté potírejte denně místa postižená vráskami a brzy uvidíte znatelný rozdíl.
 

Bylinky a produkty z bylinek můžete zakoupit v eshopu ZDE

 

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

 

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Zavřít